Skype dla Firm Online zostanie wycofany za 12 miesięcy. Zastąpi go Teams

Skype dla Firm Online zostanie wycofany za 12 miesięcy. Zastąpi go Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:26
31.07.2020
3292 wyświetlenia

Już w 2017 roku było mocno prawdopodobne, że Skype dla Firm przekształci się w Microsoft Teams. Rok później Teams przejął wszystkie planowane funkcje Skype dla Firm Online i stał się właściwie pełnoprawnym zamiennikiem Skype'a. Od tego czasu trafiły do niego dziesiątki nowych funkcji, podczas gdy rozwój Skype dla Firm dawno stanął w miejscu. Po kolejnym roku Microsoft już oficjalnie potwierdził, że dni komunikatora są już policzone — dosłownie.

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział, że Skype dla Firm Online zostanie wyłączony 31 lipca 2021 roku. Licząc od dziś, pozostały jeszcze 365 dni życia. Od zeszłego roku sytuacja w Teams zmieniła się jeszcze bardziej na jego korzyść. Użycie aplikacji w dobie pandemii i izolacji społecznej poszybowało w górę, a organizacje doceniły bezpieczeństwo i funkcjonalność "Zespołów" w scenariuszach komunikacji, pracy zdalnej i współpracy zarówno wewnątrz zespołów, jak też z klientami i partnerami.

Widzimy dramatyczny wzrost pracy zdalnej, gdzie tradycyjne, osobiste spotkania, które są teraz niepraktyczne lub niemożliwe, zostały zastąpione przez spotkania online, połączenia i czaty. Wielu klientów Skype dla Firm wyraźnie przyspieszyło swoją migrację do Teams, aby połączyć ludzi, dane, idee i przepływy pracy w jednym miejscu, dając im elastyczność wspólnej pracy, gdy pozostają fizycznie oddzieleni.

Mając 12 miesięcy do wycofania Skype dla Firm Online, chcemy upewnić się, że każdy z naszych klientów ma plan przejścia do Teams — nie tylko dlatego, że Skype dla Firm Online dobiega końca, ale dlatego, że chcemy pomóc im rozpoznać pełnię korzyści płynące z Teams. Niezależnie, czy twoja organizacja chce dokonać przejścia z Skype for Business Server, Skype for Business Online czy wdrożenia hybrydowego, mamy trochę zasobów, które w tym pomogą.
— zespół Microsoft Teams

Microsoft udostępnił zasoby w języku angielskim, takie jak szkolenie z Teams, przewodnik po aktualizacji do Teams, warsztaty z planowania aktualizacji do Teams i wsparcie Partnerów oraz Fast Track. Więcej na ten temat przeczytacie też w naszym wcześniejszym artykule: Skype dla firm Online zostanie wyłączony w 2021 roku. Jak się do tego przygotować?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/skype-for-business-online-will-retire-in-12-months-plan-for-a/ba-p/1554531

Polecamy również w kategorii Skype dla firm