SkyDrive znów ma zostać ulepszony

SkyDrive znów ma zostać ulepszony

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
22:11
14.07.2013
2137 wyświetleń

Sieciowy dysk Microsoftu powoli staję w pełni funkcjonalnym narzędziem. Microsoft chce usprawnić udostępnianie plików, synchronizację danych z komputerem i lepsze zarządzanie kopiami zapasowymi.

O planowanych nowościach donosi serwis LiveSide.net, który w przeszłości już niejednokrotnie udowadniał, że jego źródła dotyczące SkyDrive można uznać za rzetelne. Tak było m.in. w przypadku niedawnego wprowadzenia panoramicznych zdjęć w chmurowym dysku dla użytkowników poglądowego Windows 8.1.

Według chcących zachować anonimowość źródeł Microsoft planuje implementacje trzech nowych funkcji. Pierwsza z nich to udostępnianie plików i folderów na osobnej liście. Oznacza to, że wybrane do udostępnienia przez użytkownika pliki lub foldery zostaną automatycznie umieszczone na osobnej liście, dzięki czemu osoba trzecia nie będzie musiała przeglądać wielu katalogów w poszukiwaniu konkretnego pliku.

Druga nowa funkcja miałaby poprawić jeden z większych dotychczasowych mankamentów usługi. Microsoft zamierza usprawnić synchronizację danych między komputerem a SkyDrive. Po aktualizacji pliki zmieniane w chmurze, mają być automatycznie zmieniane na dysku twardym komputera, dzięki czemu przez cały czas będą aktualne.

Trzecią nowością ma być coś, co tej chwili nazwano 'Device settings' i można się jedynie domyślać, że opcja będzie służyć do przechowywania kopii zapasowych danych z innych urządzeń. Nie wiadomo na razie jakie to mają być urządzenia, ale można też zagadywać, że przede wszystkim te z rodziny Windows - Windows 8, Windows RT, Windows Phone.

Nie wiadomo kiedy Microsoft nowe funkcje zostaną wprowadzone do SkyDrive i nie wiadomo też, czy wszystkie wyżej opisane pojawią się w tym samym czasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.liveside.net/2013/07/14/exclusive-shared-lists-folder-mounting-and-device-settings-backup-management-coming-to-skydrive-com/

Polecamy również w kategorii SkyDrive