Menu kategorii
 • Skróty systemowe cz. 2

  Skróty systemowe cz. 2

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  30.06.2006
  9180 wyświetleń

  Skróty systemowe to wspaniała sprawa, która bardzo ułatwia pracę z komputerem. Jednak nie każdy zna wszystkie tajemnice tych plików. Postaramy się je przybliżyć.

  Na początku utwórzmy jeszcze jeden skrót. Ktoś mógłby spytać po co? Aby zaprezentować, że te pliki nie tylko musza prowadzić do miejsc w naszym komputerze ale także do innych lokalizacji. Kliknijmy w dowolnym miejscu pulpitu i z menu wybierzmy Nowy a następnie Skrót. Tym razem jednak w polu służącym do podania ścieżki wpiszmy adres strony internetowej. Po zakończeni kreatora mamy bardzo szybki dostęp do swojej ulubionej witryny. W linkach możemy wpisywać również adresy ftp.

  Teraz zajmijmy się edycją skrótu. Kliknijmy prawym przyciskiem na utworzony przed chwilą link i z menu wybierzmy Właściwości. Naszym oczom ukaże się okno służące do zmiany opcji. Właściwości skrótów wyglądają różnie, zależnie od elementów, do których prowadzą. Te przedstawione poniżej jednak są zawsze. W oknie tym możemy oczywiście zmienić adres docelowy ale również dwie inne bardzo ciekawe rzeczy. Pierwszą z nich jest klawisz skrótu. Możemy mianowicie uaktywnić to pole i nacisnąć taką kombinację klawiszy lub pojedynczy klawisz który będzie uruchamiał daną lokalizacje. Może to być np. klawisz F12. Kolejną interesującą nas opcją jest przycisk Zmień ikonę. Po jego kliknięciu możemy wybrać jeden z wielu obrazków, który będzie reprezentować nasz skrót.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowanie systemu