Menu kategorii
 • Sklep Windows Phone uratowany przez Zune

  Sklep Windows Phone uratowany przez Zune

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  08:33
  16.04.2019
  1140 wyświetleń

  Wygaszanie funkcjonalności Sklepu było zapowiadaną konsekwencją zakończenia wsparcia dla Windows Phone 8.1. Od listopada kliknięcie linku w webowym sklepie nie otwiera już odpowiedniej strony w aplikacji, przez co deweloperzy (o ile takowi jeszcze tu są) nie mogą udostępniać głębokich linków i bezpośrednio promować swoich aplikacji. Znaleźli się jednak tacy, którzy odkryli wciąż skuteczny sposób na linkowanie.

  "Mobilne Okienka" to z wielu względów martwa platforma, ale wciąż niepozbawiona użytkowników. Według danych od AdDuplex ma ona nadal ponad 400 tys. użytkowników. Jest to oczywiście niedoszacowana liczba, bo bierze pod uwagę tylko tych, których aplikacje łączą się ze wspomnianą siecią reklamową. Tak czy inaczej słuchawki z WP 8.1 wciąż istnieją i logują się do aplikacji, choć jest to coraz trudniejsze. Wróćmy jednak do tematu Sklepu. Microsoft wyłączył schemat URL, przez co linki (np. z reklam) nie otwierają już stron aplikacji w Sklepie. Dobre wieści są takie, że AdDuplex wraz z Rafaelem Riverą znaleźli sposób, by to obejść.

  Okazuje się, że najbardziej niezawodnym sposobem głębokiego linkowania do aplikacji w Sklepie nie jest wcale linkowanie oparte na jego protokole (co z jakiegoś powodu otwiera Xbox Music w WP 8.1), a oparte na protokole Zune. Link przybiera wówczas postać zune:navigate?appid= i według raportów działa niezawodnie na wszystkich platformach Windows.

  AdDuplex zaimplementuje ów protokół we wszystkich aplikacjach, które promuje. Sugeruje on też deweloperom, by sprawdzili swoje linki, które udostępniają w innych miejscach. Dzięki temu istnieje wyższa szansa, że ich aplikacje zdobędą nowych użytkowników - oczywiście o ile ktokolwiek bawi się jeszcze w promowanie na platformie Windows Phone.

  Sklep Windows Phone zostanie permanentnie wyłączony w czerwcu bieżącego roku. Opisane tu rozwiązanie jest więc chwilowym odroczeniem nieuniknionego. Jeśli jednak komuś zależy, by przez te ostatnie dwa miesiące dotrzeć do ostatnich klientów... Cóż, droga wolna!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/zune-comes-to-the-rescue-of-broken-windows-phone-8-1-store/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone