Menu kategorii
 • Składniki Windows XP

  Składniki Windows XP

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  24.08.2006
  13475 wyświetleń

  Jeżeli porządkujemy menu Start oraz usuwamy programy znajdujące się tam, na pewno zauważamy iż nie wszystkie aplikacje mają deinstalatory. Co więcej nie ma ich również w narzędziu Dodaj lub usuń programy. Co w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście możemy zostawić nieużywany przez nas program ale my tak nie postąpimy. Najprawdopodobniej jest to składnik Windows XP. Jeżeli chcemy pozbyć się tej aplikacji po prostu go odinstalujemy go korzystając z narzędzi wbudowanych w system.

  Uruchamiamy Panel sterowania klikając kolejno w Start, Ustawienia, Panel sterowania. Klikamy dwukrotnie na pozycję Dodaj lub usuń programy. Następnie w nowym oknie klikamy w przycisk Dodaj lub usuń składniki systemu Windows znajdujący się po lewej stronie.

  Naszym oczom ukaże się okno, w którym znajduje się lista narzędzi w Windows XP. Odnajdujemy wybrany przez nas program, następnie czyścimy przy nim pole wyboru oraz klikamy przycisk Dalej. Składnik zostanie usunięty.

  W tym oknie możemy również dodać składniki systemu. W tym wypadku jednak może się okazać konieczne włożenie płyty z systemem Windows XP do napędu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki