Skanowanie wizytówek i inne nowości w Outlook na Androida i iOS

Skanowanie wizytówek i inne nowości w Outlook na Androida i iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:17
14.05.2019
1909 wyświetleń

Mobilna aplikacja Outlook pomaga nam pozostawać w kontakcie z ważnymi kontaktami niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujemy. Na naszą skrzynkę trafiają jednak czasem wiadomości od mniej istotnych osób. Aby nie zanadto nam one nie przeszkadzały, możemy je odfiltrować przy pomocy różnych kategorii w Outlook, takich jak Mało istotne czy nawet Wiadomości-śmieci. Teraz natomiast łatwiej jest działać w drugą stronę, tj. przyznać wyższy priorytet ulubionym kontaktom. Ponadto wzrosły możliwości mobilnego Outlooka w obsłudze kontaktów i funkcjonalności Office Lens.

Ulubione kontakty i powiadomienia

Oznaczenie kogoś jako ulubioną osobę w Outlook tworzy dla niej specjalne miejsce w panelu bocznym, gdzie mamy szybki dostęp do ostatnich wiadomości wymienianych z tą osobą, przez co łatwiej pozostawać w kontakcie. Outlook pozwala zarządzać ulubionymi kontaktami, folderami i grupami - wystarczy stuknąć ikonę ołówka, aby je edytować. Naniesione zmiany zostaną odzwierciedlone również w przeglądarkowym kliencie Outlook. Teraz można jednak pójść o krok dalej. Aby nie przegapić wiadomości od VIP-ów, możemy włączyć dla nich otrzymywanie powiadomień. Jest to nowa opcja powiadomień obok Priorytetowej skrzynki odbiorczej, Innych wiadomości i braku powiadomień. Oznaczenie osoby jako ulubionej jest proste. Wystarczy na karcie szczegółów kontaktu stuknąć ikonę gwiazdki.

Outlook Mobile Outlook Mobile

Outlook na Androida otrzymuje też rozwinięcie obsługi kontaktów. Na ich kartach pojawią się teraz dodatkowe szczegóły, takie jak umiejscowienie w strukturze organizacji i wgląd w relacje w firmie. Obie napędzane są technologią Microsoft Graph.

Office Lens w mobilnym Outlook

Co jednak w przypadku, gdy nasza ulubiona osoba nie znajduje się w kontaktach Outlook? Jeśli należy ona do naszej firmy, sprawa jest prosta. Wystarczy zjechać na dół jej karty i stuknąć Dodaj do kontaktów. Jeśli natomiast osoba jest spoza naszej organizacji, ale mamy jej wizytówkę, możemy zaoszczędzić czas, korzystając z funkcji skanowania opartej na Office Lens. Teraz jest ona obecna w Outlook na Androida. To chyba najszybszy sposób, by dodać nowy kontakt. Jak to działa, możecie zobaczyć na krótkim wideo poniżej.

Niedawno technologia Office Lens została dodana również do Outlook na iOS. Office Lens pozwala nam robić zdjęcia stron książek, paragonów i innych dokumentów, automatycznie je przycina (niezależnie od kąta, pod jakim trzymamy aparat), zamienia zdjęcia na tekst i elementy do edycji w Word, PowerPoint i - jak w tym przypadku - również w Outlook.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Outlook-Blog/Stay-connected-to-your-VIPs-with-Outlook-mobile/ba-p/564137

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie