Menu kategorii
 • Sierpniowa aktualizacja Office z nowościami w Excel, PowerPoint, OneNote i Yammer

  Sierpniowa aktualizacja Office z nowościami w Excel, PowerPoint, OneNote i Yammer

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:20
  28.08.2019
  924 wyświetlenia

  W tym miesiącu Office zalicza aktualizację, która pomoże nam być bardziej produktywnymi, współpracującymi i bezpiecznymi. Nowa formuła XLOOKUP w Excel pomaga odnaleźć dane i poprawia czas obliczeń. Aktualizacje mobilnych aplikacji OneNote i Yammer pomagają pracować w drodze i szybciej odnaleźć odpowiedzi. Kilka udogodnień trafiło też do OneNote i PowerPoint.

  • Szybkie wyszukiwanie i pozyskiwanie danych w Excel: Microsoft dostawał opinie użytkowników na temat formuły VLOOKUP — że wymaga posortowanych danych i domyślnie pobiera wieloznaczniki. W tym miesiącu dodano nową formułę XLOOKUP, następczynię VLOOKUP i HLOOKUP. Nowa formuła odpowiada na popularny feedback użytkowników i wykorzystuje ostatnie zmiany na zapleczu, by poprawić czas obliczeń. XLOOKUP dostępny jest już dla Insiderów, a w tym roku nastąpi ogólna dostępność.
  • Zamiana prostych kształtów na szkice odręczne: Pracując w Office, czasem trudno jest zaznaczyć, że narysowany model lub diagram jest wersją roboczą, bez podpisania go jako "Work in progress" czy też "DRAFT". Aby to ułatwić, a także aby umożliwić nadanie szkicom bardziej naturalnego charakteru, Microsoft wprowadza nowy styl kształtów. Nowy styl nosi nazwę Sketchy Shapes, co dosłownie oznacza pobieżne kształty. Kiedy już wstawimy kształt w Wordzie, Excelu czy PowerPoincie, klikamy go i w menu Kontury kształtu najeżdżamy na nową opcję Sketchy, po czym wybieramy styl konturów. Jak widać na zrzucie ekranu, są to lekko zakrzywione linie, które wyglądają, jakby zostały narysowane ręcznie, bez posługiwania się linijką. Daje to bardziej naturalny efekt, nawet jeśli zaczęliśmy pracę od gotowych, idealnie prostych kształtów. Mogą już z tego korzystać Windows Insiderzy i Office Insiderzy na komputerach Mac.
  • Indeks górny i dolny w przeglądarkowym PowerPoint: Do tej pory trzeba było przełączyć się na aplikację desktopową, by dodać indeks dolny, górny lub zmienić wielkość liter na slajdach. Było to kłopotliwe dla użytkowników korzystających tylko z wersji webowej. Od teraz wszystkie te opcje są dostępne na wstążce Narzędzia główne.
  • Dodawanie kształtów, grafów i spotkań Outlook w OneNote na iPadzie: Wersja ta pozwala teraz wstawiać kształty, w tym linie proste, kształty podstawowe i grafy. Jeśli chcemy dodać linię prostą, by połączyć elementy, strzałkę, by wskazać kierunek, czy graf, by pokazać trend, wszystkie te kształty znajdziemy w zakładce Rysowanie. Możemy dodawać również szczegóły spotkań z Outlook, takie jak uczestnicy, czas, temat itd.
  • Odręczne adnotacje w OneNote na iPhonie: funkcjonalności spod szyldu Windows Ink trafiły do OneNote na iPhone'a. Pozwalają one za pomocą palca lub rysika nanosić adnotacje tekstowe czy rysunkowe, zakreślać i zaznaczać rzeczy w notatkach.
  • Rozszerzone doświadczenie mobilne w aplikacji Yammer: nowe doświadczenie mobilne Yammera wprowadza wydarzenia na żywo, wyszukiwanie grupowe, zaktualizowany feed i widok konwersacji, rozwinięte szyfrowanie i inne funkcjonalności na urządzenia z iOS i Androidem.
  • Ciemny motyw w aplikacjach Microsoft: ciemny motyw ogarnia praktycznie cały Microsoft 365, wliczając w to mobilne aplikacje Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, OneDrive, Planner i To-Do, a także Office.com.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2019/08/28/new-to-microsoft-365-august-excel-powerpoint-yammer-updates/

  Polecamy również w kategorii Office 365