Satya Nadella z tytułem biznesmena roku na liście Fortune 2019

Satya Nadella z tytułem biznesmena roku na liście Fortune 2019

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:34
21.11.2019
508 wyświetleń

Satya Nadella to prawdziwy człowiek sukcesu w dobrym tego słowa znaczeniu. W dobie wszechobecnej, dość krótkowzrocznej „propagandy sukcesu” postrzega on sukces nieco inaczej niż stereotypowy dyrektor, a jego osobiste przemyślenia są dość oryginalne, choć na pewno nie ekscentryczne jak w przypadku jego poprzednika Steve'a Ballmera. Pod jego kierownictwem Microsoft stanął na nogi, nabrał dawno utraconego rozpędu i zaczął prosperować jak nigdy wcześniej. Jego strategia już w poprzednich latach zdobyła uznanie zarówno inwestorów, jak i branżowych analityków. Po raz kolejny zostało to docenione.

Jako wytrawny strateg, ale i „szef z ludzką twarzą” Satya Nadella zajmuje wysokie miejsca w praktycznie wszystkich rankingach, w których może znaleźć się dyrektor dużej korporacji technologicznej. W zeszłym roku został on utytułowany najlepszym CEO w USA, a w tym miesiącu Microsoft pod jego kierownictwem uznano za najbardziej etyczną firmę w USA. Jakby tego było mało, Satya może do tej listy dopisać kolejne wyróżnienie. Trafił on właśnie na listę Fortune z tytułem Businessperson of the Year for 2019.

Spośród dwudziestu nominowanych liderów biznesu to właśnie on zajął pierwsze miejsce. Pod uwagę brano takie czynniki, jak osiąganie zuchwałych celów, pokonywanie niemożliwych przeszkód i odnajdywanie kreatywnych rozwiązań.

W roku zdominowanym przez polityczny chaos i wrzask był to rzadki — nawet jeśli cichy — przykład stabilnego przywództwa, które wygrało dzień w świecie biznesu. I nikt nie naśladuje tego znaku obsesyjnie ukierunkowanego na efekty, opartego na zespołach przywództwa bardziej niż nasza nowa Osoba Biznesu Roku numer 1.
— Fortune

Amerykański magazyn biznesowy pochwalił również Nadellę za jego umiejętność szybkiej adaptacji i prosperowania na nieznanym terytorium:

Nigdy nie pracował w finansach, innym polu treningowym dla CEO. Jego pozycja na scenie globalnej nie istniała. Co więcej, kiedy dołączył do Microsoft w 1992 roku, był całkowicie zanurzony w kulturze „wzajemnego zjadania się” Microsoftu, która przyczyniła się do stagnacji firmy.
— Fortune

Satya Nadella jako człowiek daleki od samouwielbienia sukces ten przypisuje pracy zespołowej: CEO mogą robić to, co robią, jeśli mają świetny zespół. Ja mam to szczęście.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://fortune.com/businessperson-of-the-year/2019/satya-nadella/

Polecamy również w kategorii Microsoft