Samsung wprowadza Quick Share do Windows 10

Samsung wprowadza Quick Share do Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:49
12.02.2021
5340 wyświetleń

Integracje usług Samsunga i Microsoftu to od kilku lat gorący temat. Unikalne możliwości aplikacji Twój telefon na Windows 10 zwykle są początkowo dostępne tylko na wybranych modelach Galaxy i przez dłuższy czas tylko na nich. Również koreański producent dokłada starań, by zapewnić możliwie najlepsze wrażenia użytkownikom Windows. Jego ostatnie starania w tej materii obejmują funkcjonalność Quick Share, która nomen omen umożliwi błyskawiczne udostępnianie zawartości na komputery z Windows.

Quick Share dla Windows 10

Samsung Quick Share pozwala udostępniać pliki, na przykład filmy, dokumenty, zdjęcia i muzykę, za pośrednictwem Wi-Fi Direct albo Bluetooth. Funkcja doczekała się własnej aplikacji w Microsoft Store, która pozwoli przerzucać te pliki z telefonu lub tabletu Galaxy na komputer. Jak pisze wydawca:

Quick Share, wprowadzony kilka miesięcy temu na urządzenia mobilne Samsung, pozwala Ci szybko udostępniać zdjęcia, wideo, dokumenty i nie tylko na telefonach z Galaxy One UI 2 na pokładzie. Używając funkcji szybkiego udostępniania, możesz udostępniać zawartość na urządzenia w pobliżu poprzez Wi-Fi Direct lub Bluetooth lub z urządzeniami wspieranymi przez "SmartThings". Aplikacja nadchodzi teraz także na Windows 10 i oczywiście jeszcze bardziej ulepszy doświadczenie udostępniania między Androidem a PC z Windows 10.
— Samsung

Raport autorstwa Aggiornamenti Lumia wspomina też o pracach Microsoftu i Samsunga nad jeszcze dwiema aplikacjami mającymi trafić do Microsoft Store: Samsung Free (dawniej Samsung Daily) i Samsung O. W tej chwili nie ma jeszcze informacji co do daty ich wydania ani szczegółów ich działania. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, przeczytacie o tym na CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: www.aggiornamentilumia.it/2021/02/12/samsung-o-samsung-free-e-quick-share-windows-10/

Polecamy również w kategorii Samsung