Samsung tworzy nowe usługi mobilne w Microsoft Azure

Samsung tworzy nowe usługi mobilne w Microsoft Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:31
08.11.2018
0 komentarzy
279 wyświetleń

Satya Nadella gościł na konferencji Samsunga "Future Now" w Seulu, gdzie wygłosił przemówienie na temat sztucznej inteligencji. CEO Microsoftu wspomniał, że Samsung posłużył się Azure, opracowując niektóre ze swoich najnowszych usług. Istotnie, współpracując z Microsoftem, Samsung rozwija swoją ofertę, zorientowaną na AI i obliczenia w chmurze. Nadella spotkał się też z przedstawicielami koreańskiego giganta, by rozmawiać o dalszej współpracy. A ta może okazać się całkiem interesująca.

Nadella przywołał jeden z nowszych produktów Samsunga, który opiera się na chmurowej technologii Microsoftu. Dzięki wsparciu dla Internetu Rzeczy w chmurze Azure produkt ten zapewnia swoim użytkownikom znaczące oszczędności:

Weźmy za przykład klimatyzator Samsung Electronics oparty na IoT i działający w Azure. Biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe, takie jak liczba ludzi, ten inteligentny klimatyzator może zaoszczędzić nawet 25 procent energii i 30 procent kosztów.
– Satya Nadella, CEO Microsoft

Oprócz tego szef Microsoftu przypomniał o ważnym problemie, wzywając technologicznych gigantów do szukania sposobów, aby zaangażować w cyfrową rewolucję osoby, które nie potrafią lub nie mogą bezpośrednio pracować z AI.

Microsoft także w pewnym stopniu polega na technologii Koreańczyków, np. korzystając z materiałów półprzewodnikowych Samsunga na swoich serwerach Azure. Pojawiły się nawet doniesienia o jeszcze bliższej współpracy w najbliższej przyszłości. Samsung chce podobno wykorzystać usługi chmurowe Microsoftu na niektórych swoich smartfonach. Co ciekawe, zbiega się to w czasie z przedstawieniem przez Samsunga swojego pierwszego rozkładanego smartfona, który może zostać wydany pod marką Galaxy.

Warto tu zauważyć, że Samsung ubiegł w pewien sposób Microsoft. Wprawdzie urządzenie nadal jest tylko prototypem, ale prototyp ten został przynajmniej pokazany publicznie. Surface Phone z kolei nadal pozostaje jedną wielką tajemnicą. Czy w tym wyścigu Microsoft skończy jedynie jako dostawca usług?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/samsung-could-begin-to-embed-microsoft-cloud-services-in-phones-as-part-of-stepped-up-partnership

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor