Samsung Galaxy S6 z dołączonymi aplikacjami Microsoftu - to już oficjalne

Samsung Galaxy S6 z dołączonymi aplikacjami Microsoftu - to już oficjalne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:50
01.03.2015
3125 wyświetleń

W połowie lutego pojawiły się doniesienia, jakoby Samsung planował dołączyć zestaw aplikacji Microsoftu do nadchodzącego Galaxy S6. Wygląda na to, plotki okazały się prawdziwe. Samsung oficjalnie zapowiedział dziś Galaxy S6 i - jak zobaczycie na zdjęciu poniżej - w zestawie z urządzeniem znajdziemy trzy preinstalowane apki Microsoftu.

Dziś wiemy z pewnością o trzech aplikacjach na pokładzie: Skype, OneNote i OneDrive, umieszczonych w specjalnym folderze Microsoft Apps. Jest to dla Microsoftu spore osiągnięcie, zważywszy na to, że Samsung sprzedaje swoje urządzenia z flagowej serii Galaxy w wielomilionowych nakładach. Szósta generacja popularnego smartfona, posiadająca wbudowane oprogramowanie Microsoftu to dla firmy kamień milowy na drodze do podboju platformy Android.

Galaxy S6

Skype na Androida zyskał już niemałą popularność. Jego aplikacja została pobrana w sumie ponad 500 milionów razy przez użytkowników platformy. OneDrive to z kolei coraz bardziej liczący się gracz na arenie konkurencyjnych platform. OneNote - darmowa apka Microsoftu do sporządzania notatek - zaliczył w 2014 r. podwojenie liczby swoich użytkowników, a jego twórcy liczą na kolejne podwojenie w tym roku. Dołączenie aplikacji do katalogu Galaxy S6 z pewnością przybliży OneNote do osiągnięcia tego ambitnego celu.

Nie wiadomo jeszcze, czy do nowego flagowca Samsunga trafią inne aplikacje od Microsoft. Wcześniejsze doniesienia wspominały o bezpłatnej (wliczonej w cenę urządzenia) subskrypcji Office 365. Producent telefonu nie potwierdził jeszcze owych pogłosek. Być może więcej dowiemy się już za kilka dni - planowane wystąpienie Samsunga podczas Mobile World Congress 2015 już w najbliższą środę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/samsung-galaxy-s6-pre-loaded-with-a-few-microsoft-apps

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie