Samsung Galaxy Note10 ze świetnym aparatem, ale bez gniazda słuchawkowego

Samsung Galaxy Note10 ze świetnym aparatem, ale bez gniazda słuchawkowego

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:50
07.08.2019
1118 wyświetleń

Zgodnie z przewidywaniami Samsung na swojej imprezie Galaxy Unpacked zaprezentował Galaxy Note10 w trzech odsłonach. Okazuje się, że wyciekła wczoraj specyfikacja nie do końca pokrywa się z rzeczywistością! O czym warto wiedzieć?

Podstawowa wersja Galaxy Note10 ma 6,3-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 1080x2280, podczas gdy większy Galaxy Note10+ ma już ekran 6,8-calowy w rozdzielczości 1440x3040, oba wykonane w technologii Dynamic AMOLED, z obsługą HDR10+ i redukcją niebieskiego światła dzięki funkcji Eye Comfort. Zagęszczenie pikseli wynosi odpowiednio 401 ppi i 498 ppi. Zgodnie z tym, co zostało wprowadzone w Galaxy S10, nadal w użyciu jest Infinity O, a to oznacza, że ​​wyświetlacz ma wycięcie na aparat. Trzeci wariant to Galaxy Note10+ 5G. Od wersji oznaczonej plusem wyróżnia go jedynie modem 5G. Telefon jest niemalże pozbawiony ramek.

W Galaxy Note chodzi też o S Pen - w przeciwnym razie byłby to Galaxy S. Dostępność pióra pozwala np. przekonwertować odręczne notatki na tekst maszynowy, a następnie zapisać je jako plik tekstowy, PDF, a nawet dokument Microsoft Word i pracować z nim dalej na innych platformach. S Pen ma teraz sześcioosiowy czujnik ruchu, akcelerometr i żyroskop. Dzięki temu wspiera on nowe akcje Air, a deweloperzy mogą się do niego podłączyć dzięki nowemu pakietowi SDK.

Note10 ma funkcję Link to Windows w szybkim panelu, która pozwala natychmiast połączyć się z aplikacją Twój telefon Microsoftu. Oczywiście urządzenia Samsunga mają priorytet, jeśli chodzi o wsparcie dla udostępniania ekranu na PC, i nie inaczej jest w przypadku Galaxy Note10. Potwierdzają się zatem ostatnie plotki, że pomocnik aplikacji Twój telefon będzie preinstalowany na Galaxy Note10.

Samsung chwali się profesjonalnym aparatem, a także profesjonalnymi funkcjami dedykowanymi twórcom contentu, np. Youtuberom. Funkcjonalność Live Focus Video daje kontrolę nad głębią ostrości, co pozwala rozmyć tło i skupić ostrość na własnej postaci, Zoom-In Mic wzmacnia dźwięk i wycisza szum tła, zaś usprawniony Super steady stabilizuje obraz, teraz także w trybie Hyperlapse. Nagrane materiały można edytować natychmiast w edytorze wideo, który wspiera S Pen. Graczom mobilnym na pewno przyda się możliwość nagrywania ekranu. Screen Recorder pozwoli z łatwością nagrać wszystko, co dzieje się na ekranie. Samsung zintegrował też z kamerą całkiem nowe funkcje. Jedną z nich jest AR Doodle, pozwalająca spersonalizować zdjęcia z użyciem S Pen, dodając rysunki, efekty i animacje, które podążają za obrazem. 3D Scanner potrafi natomiast zeskanować obiekt przy pomocy kamery DepthVision i zamienić go na dający się obracać obiekt 3D. Coś takiego obiecywał swego czasu Microsoft i, jak wiemy, do implementacji tego w Windows 10 nigdy nie doszło. Producent zachwala również tryb nocny, który pozwoli wykonywać przyzwoite zdjęcia niezależnie od warunków oświetleniowych.

Z wydajnością jest tak, jak przystało na flagowca. Galaxy Note10+ posiada aż 12 GB pamięci RAM, a zwykły Note10 - 8 GB. Zastosowano ośmiordzeniowy procesor (Max. 2.8 GHz + 2.4 GHz + 1.7 GHz) w technologii 7 nm, ale Samsung nie podał jeszcze modelu SoC, ponieważ używa różnych układów na różnych rynkach. Galaxy Note10+ obsługuje superszybkie ładowanie 45 W, które napełnić ma 4,300 mAh baterię w ciągu 30 minut. Niestety, dedykowana ładowarka nie jest dostarczana z produktem.

Przedsprzedaż rozpocznie się jutro, zaś wszystkie trzy modele będą dostępne 23 sierpnia. Cena wariantu podstawowego wynosi 949,99 USD, a modelu Note10+ - 1099,99 USD. Jeśli chodzi o wariant 5G, przez pewien czas będzie sprzedawany ekskluzywnie przez operatora Verizon.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.samsung.com/us/introducing-galaxy-note10-unpacked-2019/

Polecamy również w kategorii Samsung