Rodzaje obszarów pracy

Rodzaje obszarów pracy

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
23.11.2017
0 komentarzy
634 wyświetlenia

Obszary pracy w witrynie zespołu programu SharePoint to wszelkiego rodzaju listy, biblioteki, kalendarze, tablice dyskusyjne, zbiory łączy, czy ankiety. W tym poradniku wymienimy najbardziej przydatne w SharePoint obszary pracy i krótko je scharakteryzujemy.

Biblioteka dokumentów – umożliwia przechowywanie wszystkich rodzajów dokumentów – programu Word, Excel, PowerPoint czy też plików tekstowych utworzonych na przykład w Notatniku. Biblioteka dokumentów posiada funkcje współtworzenia, przechowywania wersji i ewidencjonowania, co jest bardzo potrzebne do pracy nad dokumentami przez kilka osób. Biblioteka pozwala też synchronizować zawartość z komputerem lokalnym, co umożliwia dostęp do dokumentów w trybie offline.

Biblioteka obrazów – umożliwia przechowywanie wszelkiego rodzaju plików graficznych z możliwością ich podglądu.

Łącza – umożliwia przechowywanie odnośników do witryn sieci Web, tak aby każdy pracownik miał do nich dostęp.

Anonsy – umożliwia publikowanie ogłoszeń firmowych dotyczących ważnych wydarzeń.

Kontakty – umożliwia przechowywanie listy osób, na przykład klientów lub partnerów, z którymi współpracuje nasza firma. Listy kontaktów mogą być synchronizowane z programem pocztowym Microsoft Outlook lub innymi, które to umożliwiają. Dzięki temu lista będzie zawsze aktualna i każdy pracownik będzie miał dostęp do bazy adresów.

Kalendarz – miejsce, w którym możemy zapisywać terminy spotkań i innych wydarzeń. Informacje zapisane w kalendarzu można synchronizować z programem pocztowym Microsoft Outlook lub innym, w którym funkcja synchronizacji jest dostępna. Dzięki temu wydarzenia zapisane w kalendarzu będą zawsze aktualne i ogólnodostępne w firmie.

Tablica dyskusyjna – umożliwia prowadzenie rozmów w stylu list dyskusyjnych z początków istnienia Internetu.

Zadania – jeden z najważniejszych obszarów pracy w programie SharePoint. Umożliwia tworzenie wielopoziomowych list zadań, przypisywanie ich do pracowników, ustalenie priorytetów i śledzenie postępów realizacji.

Śledzenie problemów – obszar pracy wzorowany na liście zadań, w którym możliwe jest tworzenie listy problemów wymagających rozwiązania. Lista umożliwia przypisywanie osób do realizacji, nadawanie priorytetu i śledzenie stanu postępu.

Lista niestandardowa – obszar będący zwyczajną listą elementów i możliwością zaawansowanej konfiguracji kolumn pod kątem wymaganej przez funkcjonalności. Lista niestandardowa może pełnić funkcję listy zadań, listy problemów, listy kontaktów, sekcji ogłoszeń czy odnośników.

Ankieta – umożliwia tworzenie listy pytań, na które chcemy uzyskać odpowiedź pracowników. Obecność takiego obszaru w witrynie zespołu może pomóc w usprawnieniu pracy zespołu.

Aplikacja programu Access – obszar bardzo przydatny dla firm, które do pracy z bazami danych wykorzystują oprogramowanie Microsoft Access. Obszar ten jest elementem sieci Web programu Access, działającym w programie SharePoint, co pozwala pracować z danymi w przeglądarce internetowej.

Importuj arkusz kalkulacyjny – obszar pracy tworzący listę z duplikatami kolumn i danych z istniejącego arkusza kalkulacyjnego. Żeby utworzyć taki obszar wymagane jest importowanie pliku programu Microsoft Excel lub innego, obsługującego format XLS.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii SharePoint

Komentarze

Skomentuj

Autor