Redstone 4 także dla Xbox One. Znamy już zawartość konsolowego Spring Update

Redstone 4 także dla Xbox One. Znamy już zawartość konsolowego Spring Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:31
02.03.2018
1985 wyświetleń

Wiosna już za pasem, a razem z nią duża, wiosenna aktualizacja Xbox One, oficjalnie zapowiedziana jako Spring Update (to nie błąd - nie ma tu odniesień do pecetowego "Creators"). Microsoft opisał dokładnie, czego użytkownicy konsoli mają spodziewać się już niebawem, tymczasem wszystkie te zmiany trafiły dzisiaj do Xbox Insiderów z pierścienia Alpha. Część funkcji już znamy, część zaraz poznamy. Do dzieła!

Xbox One Spring Update 2018

Wsparcie dla wideo w 1440p

Xbox One X oraz Xbox One S zyskały wsparcie dla rozdzielczości 1440p dla gier i multimediów. 1440p, znana też jako “2560x1440” lub “QHD,”, to rozdzielczość popularna wśród użytkowników PC. Jako że oferuje półtora miliona pikseli więcej, niż 1080p, stanowi ona rodzaj pośredni między Full HD a 4K.

Nowy poziom interaktywności Mixera

Z założenia interaktywny Mixer zasłuży sobie na to miano jeszcze dobitniej. Microsoft przedstawia nową funkcjonalność: udostępnianie kontrolera. Wkrótce w transmisjach Mixera na Xbox One można będzie udostępnić kontroler widzowi oglądającemu stream na Mixer.com. Streamerzy będą mogli udostępniać cały kontroler (z wyjątkiem przycisku Xbox) do obsługi transmitowanej gry Xbox, a oglądający sam stanie się graczem, sterując grą za pomocą kontrolera na ekranie lub fizycznego kontrolera podłączonego do komputera.

Inna nowość dla Mixera to koniec przerywania transmisji przy przełączaniu gier lub wyjściu do menu głównego. Transmisja zostanie wstrzymana, a widzowie zobaczą ekran pauzy, dopóki streamer nie wróci do tej lub innej gry. Ponadto możliwe staje się rozpoczęcie transmisji Mixera z dowolnego miejsca na Xbox One, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w menu konsoli, na ekranie startowym gry, czy też w samej grze.

Microsoft Edge

Przeglądarka Edge na Xbox One została zaktualizowana, otrzymując nowocześniejszy, aczkolwiek nadal znajomy wygląd. Microsoft twierdzi ponadto, że Edge stał się łatwiejszy w nawigacji za pomocą kontrolera. Ulepszenia, które dotarły do sekcji Ulubione i Historia, ułatwią z kolei powrót do ulubionych witryn.

Ważną zmianą jest ponadto możliwość nie tylko pobierania, ale i wysyłania zdjęć, muzyki i wideo w Microsoft Edge na konsoli. Pobraną zawartość można przeglądać za pomocą aplikacji Eksplorator plików. Inne nowe funkcje to znane już Insiderom w wersji PC wyciszanie kart, czytanie na głos i automatyczne wypełnianie formularzy.

Immersyjny dźwięk

Dobra wiadomość dla osób lubiących słuchać muzyki z playlisty podczas grania w ulubione gry. W Xbox One pojawia się bowiem opcja selektywnego równoważenia dźwięku gry z muzyką w tle. Innymi słowy możemy odtąd zmniejszać głośność gry i zwiększać głośność muzyki (lub odwrotnie, w zależności od preferencji). Na tym jednak nie koniec. Dźwięki systemowe Xbox One zostały zaktualizowane pod kątem obsługi dźwięku przestrzennego. Jeśli więc posiadamy taki zestaw audio, nawigując w Xbox One na pewno poczujemy różnicę!

Narzędzia filtrowania dla właścicieli Klubów

Administratorzy klubów mogą teraz filtrować prośby o zaproszenia na podstawie różnych kryteriów, takich jak reputacja, Gamerscore i rekomendacje od innych członków klubu. Jak z tego korzystać? Załóżmy, że zakładamy klub dla największych hardkorów w PlayerUnknown's Battlegrounds. Warto ustawić filtr, by przepuszczał tylko osoby z ponad 200 godzinami gry. Filtry będą obowiązywać do czasu, aż administrator je zmieni, dlatego są one nadal dostępne przy następnym logowaniu. Ponadto zaproszeni goście będą widnieć na liście z dołączonymi informacjami, takimi jak Gamertag, Gamerpic, Gamerscore, rekomendacja innego członka klubu (lub jej brak) oraz wskaźnik reputacji.

Inteligentniejsze kanały

Kanały klubowe można będzie wkrótce oglądać z nowymi opcjami widoku - gorącej zawartości ("what's hot") i najlepszych postów ("top posts"). Opcje te pozwalą szybko zobaczyć popularne treści. Kolejna nowość to wyłączanie komentarzy pod swoimi postami w klubach, Game Hubach i społecznościach. Innymi słowy, to autor wpisu (OP) stanie się osobą kontrolującą dalszą narrację. Kanały staną się ponadto czytelniejsze - po zakończeniu transmisji posty staną się domyślnie ukryte.

Turnieje otwarte

Turnieje stały się dostępne bezpośrednio w Game Hubach, więc nie musimy być członkiem klubu, aby turniej rozpocząć lub do niego dołączyć.

Na koniec Microsoft wspomina o "eksperymentach", czyli funkcjach dostępnych dla nielicznych Xbox Insiderów. Podobno jeszcze większa ich liczba ma zostać dostarczona w ramach Spring Update. Co się zaś tyczy samej aktualizacji, Microsoft nie wyjawia jeszcze planowanej daty premiery, chociaż na podstawie wcześniejszych wydań można przypuszczać, że będzie ona miała miejsce jeszcze przed premierą wersji PC, czyli Spring Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-announces-what039s-coming-in-redstone-4-for-the-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One