Menu kategorii
 • Przywracanie systemu

  Przywracanie systemu

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  11.08.2006
  102613 wyświetlenia

  Windows XP co dwadzieścia cztery godziny tworzy na każdym z dysków twardych kopię zapasową wybranych plików. Jest to funkcja, która pozwala w krytycznych wypadkach szybko przywrócić system do stanu, z poprzedniego dnia. Opcja ta jest przydatna na partycjach systemowych, nie sprawdza się jednak na woluminach gdzie umieszczone są dane. Standardowo miejsce przeznaczone na punkty przywracania systemu zajmują dziesięć procent każdego z dysku. Jeżeli przypomnimy sobie jakie duże partycje mamy w komputerze dochodzimy szybko do wniosku, że wiele miejsca marnuje się. Wyłączmy więc tą funkcję na wszystkich dyskach oprócz systemowego.

  Kliknijmy prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer i z menu wybierzmy pozycję Właściwości. Przejdźmy na zakładkę Przywracanie systemu. Następnie zaznaczmy inny dysk niż systemowy i kliknijmy w przycisk Ustawienia znajdujący się po prawej stronie okna.

  Teraz możemy zobaczyć jaką ilość miejsca na dysku zajmował obszar przeznaczony na punkty przywracania. W naszym przypadku jest to aż 3569 MB! Zaznaczmy opcję Wyłącz Przywracanie systemu na tym dysku zwalniając przestrzeń.

  Powtórzmy ww. kroki dla wszystkich nie-systmowych partycji w komputerze.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Narzędzia dodatkowe