Przydatne nowości w PowerPoint, Excel i Office Mobile na iOS

Przydatne nowości w PowerPoint, Excel i Office Mobile na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:00
09.08.2022
461 wyświetlenie

W lipcu obyło się bez aktualizacji Office Insider na iOS, ale Microsoft nadrobił to na początku sierpnia. Użytkownicy iPhone'ów i iPadów mogą liczyć na zmiany w aplikacjach PowerPoint, Excel i Office. Zmiany obejmują zaznaczanie tekstu, funkcje i zamianę pisma odręcznego na edytowalny tekst.

Zmiany w Microsoft Office Version 2.64 (22080500) na iOS

Nowości w programie PowerPoint

  • Wyróżnienie dowolnego tekstu na iPhonie lub iPadzie: PowerPoint na iPhone'ach i iPadach pozwala teraz zakreślić dowolny tekst w polu tekstowym, tabeli lub kształcie na slajdzie. Możesz również cofnąć dowolne zakreślenie, które dodali inni użytkownicy (wcześniej nie było to możliwe na iOS). Aby zyskać dostęp do funkcji na iPhonie, zaznacz tekst, który chcesz zakreślić i kliknij przycisk "Wyróżnienie" w menu kontekstowym nad klawiaturą. W przypadku iPada stuknij opcję wyróżnienia na wstążce, na karcie "Narzędzia główne".
  • Wyróżnienie tekstu na iPhonie lub iPadzie

Nowości w programie Excel

  • Nowe funkcje manipulacji tekstem i tablicami: Dodano 14 nowych funkcji, które zapewnią superdoładowanie arkuszy kalkulacyjnych. Nowe funkcje tekstowe to: TEXTBEFORE, TEXTAFTER, TEXTSPLIT. Nowe funkcje tablicowe to: EXPAND, TAKE, DROP, VSTACK, HSTACK, CHOOSEROWS, CHOOSECOLS, TOROW, TOCOL, WRAPROWS i WRAPCOLS.

Nowości w programie Office Mobile

  • Konwertowanie pisma odręcznego na tekst z Apple Pencil i Scribble: Office Mobile obsługuje teraz Apple Scribble, umożliwiając konwersję pisma odręcznego na edytowalny tekst w aplikacjach pakietu Office. Pozwala to wstawiać i edytować tekstu w dokumencie, prezentacji lub arkuszu na iPadzie za pomocą Apple Pencil. Aby skorzystać z tej możliwości, przejdź do opcji "Ustawienia > Apple Pencil", włącz przełącznik "Scribble", a następnie dotknij przycisku "Scribble Pen" na karcie "Rysuj".
  • Scribble w Office Mobile Scribble w Office Mobile


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/office-for-ios-gets-text-highlights-improvements-and-scribble-support-in-the-latest-beta/

Polecamy również w kategorii Office na iOS