Menu kategorii
 • Przydatne nowości w OneDrive

  Przydatne nowości w OneDrive

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:11
  07.04.2020
  1809 wyświetleń

  OneDrive — podobnie jak większość usług Microsoftu — jest na bieżąco udoskonalany. W ostatnim miesiącu zawitały do niego cztery istotne nowości: konwersacje na karcie pliku, inteligentne zarządzanie przesyłaniem, ciemny motyw na Androidzie i zawarcie PDF-ów oraz skanów w widoku "Ostatnie" na Androidzie.

  Konwersacje na karcie pliku

  Widoczność wszystkich aktywności związanych z plikiem jest kluczowa dla OneDrive. Teraz, gdy najedziemy kursorem na plik w OneDrive lub SharePoint, wysunie się menu (karta pliku) z bogactwem informacji na jego temat. W zeszłym roku padły zapowiedzi "Inside look" z pogłębionymi informacjami na temat pliku oraz "Activity highlights" z podglądem aktywności, takich jak edycje, komentarze i @wzmiankowanie. Teraz dołączają do nich "Conversations" (Konwersacje).

  OneDrive

  Po najechaniu na plik, który został udostępniony w mailu, zaproszeniu albo prywatnym czacie Teams, będziemy mogli zobaczyć konwersację na jego karcie i od razu do niej przejść. Jest to przydatne dla osób, które współpracują w wielu miejscach. Karta pliku pozwoli im zapamiętać, gdzie praca nad tym plikiem miała miejsce.

  Inteligentne zarządzanie przesyłaniem

  Możemy teraz automatycznie dostosować prędkość przesyłania (wgrywania) klienta synchronizacji w oparciu o dostępną przepustowość łącza. Ustawienie to pozwala klientowi synchronizacji OneDrive przesyłać dane w tle, wykorzystując jedynie nieużywaną przepustowość i nie przeszkadzając innym aplikacjom używającym sieci. Ustawienie napędzane jest przez protokół LEDBAT (Low Extra Delay Background Transport). Gdy rozpozna on wzmożoną latencję wskazującą na konsumpcję przepustowości przez inne połączenia TCP, OneDrive zredukuje własną konsumpcję, by uniknąć zakłóceń. Ustawienie to jest dostępne tylko dla Windows 10/Windows Server 2016 i nowszych.

  Ciemny motyw na Androidzie

  OneDrive zyskał odświeżony wygląd z elementami Fluent Design i nowymi ikonami, dopieszczoną listą plików, widokiem siatki i nie tylko. W warstwie wizualnej nowością jest również obsługa ciemnego motywu. Ciemny motyw w OneDrive na Androida jest już dostępny dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Jest on oczywiście spójny z motywem wprowadzanym do pozostałych aplikacji Office.

  OneDrive

  Oprócz wartości estetycznej ważnymi korzyściami z ciemnego motywu są mniejsze zmęczenie oczu i poprawiona żywotność baterii.

  PDF i skany w widoku "Ostatnie" na Androidzie

  Widok "Ostatnie" na Androidzie jest tym samym, czym na iOS i w przeglądarce. Teraz na sam szczyt jego listy plików trafiają wgrane skany i ostatnio przeglądane PDF-y.

  OneDrive


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/onedrive-roadmap-roundup-march-2020/ba-p/1280091

  Polecamy również w kategorii OneDrive