Przeglądarka dla graczy to jednak hit! Opera GX zaliczyła milion pobrań i zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot

Przeglądarka dla graczy to jednak hit! Opera GX zaliczyła milion pobrań i zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:08
06.09.2019
1783 wyświetlenia

Opera uruchomiła swoją przeglądarkę gamingową Opera GX na targach E3. Zastanawialiśmy się wtedy, czy ma to sens. W końcu gamingowe potrafi być dziś wszystko — fotele, biurka, telefony, klawiatury, tostery — nieraz tylko z nazwy. Okazuje się, że produkt Opery został doceniony przez samych graczy, ale nie tylko. Przeglądarkę wyróżniono prestiżową nagrodą za design: Red Dot.

Opera GX jest odpowiedzią na specyficzne potrzeby graczy pecetowych. Pozwala ona kontrolować użycie CPU i pamięci, by granie i streamowanie były płynniejsze. Ma ona też integrację z Twitchem, design w gamingowym stylu i wiele opcji personalizacji. Twórcy wspominają, że konkurencja pretendująca do Red Dot Award była spora. Międzynarodowe jury przez kilku dni dyskutowało i oceniało w sumie 8697 podmiotów. Opera GX została nagrodzona Red Dot w kategorii Interface and User Experience Design.

Red Dot Award to działający od blisko 65 lat jeden z największych na świecie konkursów designerskich. To jednak nie jedyne wyróżnienie! Opera GX świętuje dziś także 1 milion pobrań. To oczywiście świetny wynik jak na program early access, ale Opera zapewnia, że to dopiero początek. Cóż, przeglądarka zapowiada się naprawdę obiecująco i jej gamingowy charakter to nie tylko puste słowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.opera.com/desktop/2019/09/opera-gx-red-dot-award-one-million-downloads/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie