Menu kategorii
 • Przegląd funkcji programu InfoPath 2003

  Przegląd funkcji programu InfoPath 2003

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  5622 wyświetlenia

  Program InfoPath 2003 jest nową aplikacją systemu Microsoft Office usprawniającą proces gromadzenia informacji. Program umożliwia zespołom i organizacjom tworzenie w łatwy sposób rozbudowanych, dynamicznych formularzy, oraz prostą pracę z nimi. Zebrane informacje mogą być integrowane z szeroką gamą procesów biznesowych, ponieważ program InfoPath obsługuje usługi sieciowe XML oraz dowolne schematy XML (Extensible Markup Language) zdefiniowane przez użytkownika. Dzięki temu program InfoPath pozwala pracownikom zarządzającym informacjami łączyć się z danymi firmy, oraz umożliwia im pracę z nimi, co prowadzi do zwiększenia efektywności w biznesie.

  Program InfoPath jest jednym z przykładów tego, jak system Microsoft Office staje się integralną częścią zarówno formalnych, jak i nieformalnych procesów biznesowych w organizacjach wciąż zwiększających wykorzystanie zintegrowanych połączeń.

  Zrzut ekranowy programu InfoPath

  Wydajniejsze i dokładniejsze gromadzenie informacji

  Program InfoPath dostarcza wydajnego i dokładnego sposobu gromadzenia informacji niezbędnych do podejmowania właściwych, popartych danymi decyzji. Możesz użyć tej aplikacji, aby:

  • Tworzyć rozbudowane, dynamiczne formularze wpisując małą ilość kodu – lub nawet wcale go nie wpisując – dzięki czemu oszczędzisz wydatki i cenny czas tworzenia aplikacji.
  • Być pewnym, że gromadzone informacje spełniają kryteria biznesowe firmy, dzięki czemu dane są dokładniejsze.
  • Gromadzić informacje, które będą spójne i zgodne z potrzebami zespołu lub organizacji.

  Dzielenie informacji w obrębie procesów biznesowych i w obrębie organizacji

  Program InfoPath pozwala zespołom i firmom wielokrotnie wykorzystywać gromadzone przez nie informacje. Dzięki temu mogą one być użyte ponownie na różne sposoby w obrębie procesów biznesowych i w obrębie organizacji.

  • Integrowanie informacji z serwerami i bazami danych firmy dzięki obsłudze w programie InfoPath standardu przemysłowego XML wykorzystującego dowolny schemat zdefiniowany przez użytkownika.
  • Program InfoPath zaprojektowany został tak, by mógł integrować się z dowolnymi procesami biznesowymi firmy dzięki obsłudze usług sieciowych oraz dzięki interoperatywności z bazami danych.

  Elastyczniejsze zarządzanie informacjami

  Program InfoPath umożliwia zespołom i firmom elastyczniejsze zarządzanie informacjami w często zmieniających się warunkach ekonomicznych. Wykorzystaj tę aplikację, aby:

  • Z łatwością tworzyć i modyfikować formularze, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb ekonomicznych.
  • Pracować z formularzami w ten sam sposób, co z dokumentami. Możesz na przykład zapisać na komputerze formularze i pracować z nimi, gdy nie będziesz połączony z siecią.
  • Wykorzystywać potężną funkcjonalność po stronie klienta, jak np. formatowanie RTF (rich-text formatting), Autokorekta, obsługa tabeli i obrazów czy sprawdzanie pisowni.
  • Utrwalać wszystkie istotne informacje dzięki możliwości wstawiania powtórzonych sekcji i opcjonalnych pól, gdy formularz jest wypełniony.

  Wykorzystaj istniejące inwestycje w IT

  Pracownicy działów IT mogą wykorzystać istniejące inwestycje, aby zmniejszyć koszty wdrażania programu InfoPath.

  • Program InfoPath dostarcza użytkownikom końcowym znany z pakietu Office interfejs użytkownika, który pozwala na zminimalizowanie kosztów szkoleń.
  • Nowe rozwiązania oparte na formularzach mogą być automatycznie instalowane i aktualizowane w tle, dzięki czemu dostępne są zawsze najaktualniejsze formularze.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft InfoPath 2003