Project xCloud będzie wspierać większość gier z Xbox One

Project xCloud będzie wspierać większość gier z Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:25
05.02.2019
467 wyświetleń

Project xCloud może zrewolucjonizować rynek gier. Przeniesienie gier konsolowych na nasze telefony i tablety sprawi, że będziemy mogli grać zawsze i wszędzie. Jest to wyjątkowo miła perspektywa, zwłaszcza że podobne pomysły już w przeszłości powstawały - niestety bez sukcesu. Pomysł Microsoftu ma wyjątkowe szanse na powodzenie między innymi dzięki oparciu projektu o infrastrukturę Azure. Ale wielu zadawało sobie w międzyczasie ważne pytanie: w co będziemy mogli grać na naszym telefonie?

Na stronie tegorocznej konferencji GDC, która odbędzie się w marcu, uzyskaliśmy odpowiedź na to pytanie - wszystkie gry obecnie dostępne za pośrednictwem Microsoft Store będą dostępne w ramach xCloud. To świetna wiadomość, bo oznacza, że na nasze smartfony trafi naprawdę pokaźna liczba tytułów, zarówno tych nowych, jak i tych starszych. Oczywiście trzeba się spodziewać pewnego ograniczenia biblioteki, ponieważ teraz wiadomo, że niektórzy wydawcy pracują nad swoimi własnymi usługami streamingowymi.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Microsoft mocno działa na polu cross-play, porozumienie jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. xCloud jest obecnie w ramach wewnętrznych testów, a jeszcze w tym roku ma trafić do publicznych testów. Oficjalna premiera powinna nastąpić raczej dopiero w 2020 i być może będzie związana z prezentacją nowej generacji konsol.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/project-xcloud-should-let-you-stream-native-console-games-everywhere

Polecamy również w kategorii Xbox