Menu kategorii
 • Project Latte, czyli nowy sposób na przeniesienie aplikacji Androida do Windows 10

  Project Latte, czyli nowy sposób na przeniesienie aplikacji Androida do Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:58
  27.11.2020
  2472 wyświetlenia

  Przed paroma dniami pisaliśmy o możliwym wprowadzeniu aplikacji Androida do Microsoft Store w przyszłym roku. Początkowo nie było jasne, jak Microsoft zamierza uzyskać dla nich wsparcie w Windows 10. Autor raportu, Zac Bowden z Windows Central, ujawnił dziś więcej szczegółów. Inicjatywa ma być rozwijana pod wewnętrznym kryptonimem Project Latte i opierać się na technologii zbliżonej do WSL.

  Jak pewnie wielu Czytelników pamięta, Microsoft już wcześniej próbował wprowadzić aplikacje Androida na Windows/Windows 10 Mobile z użyciem technologii o nazwie Project Astoria, która została ostatecznie porzucona. W tym roku możliwe stało się otwieranie tych aplikacji w Windows 10 przy pomocy aplikacji Twój telefon, ale wymagane jest posiadanie odpowiedniego modelu Samsung Galaxy w pobliżu. Nie ma to więc nic wspólnego z natywnym wsparciem czy nawet emulacją. Zmiana ma nastąpić prawdopodobnie w przyszłym roku za sprawą Project Latte, który ponoć pozwoli deweloperom opakować ich aplikacje na Androida jako MSIX i publikować je dla Windows 10 w Microsoft Store z niewielkimi zmianami w kodzie lub w ogóle bez potrzeby zmieniania czegokolwiek.

  W tym roku Microsoft zapowiadał, że Podsystem Windows dla systemu Linux (WSL) otrzyma niebawem wsparcie dla aplikacji linuksowych z GUI, a także przyspieszenie GPU. Prawdopodobnie umożliwi to właśnie uruchomienie projektu Latte w oparciu o WSL. W końcu Android jest systemem Linuksowym. Z drugiej strony Bowden pisze o potencjalnej potrzebie opracowania "podsystemu Android do uruchamiania aplikacji Androida".

  Jest raczej mało prawdopodobne, że Project Latte będzie wspierał Usługi Google Play, jako że Google nie zezwala na ich instalowanie poza urządzeniami z Androidem i Chrome OS. Oznacza to, że aplikacje, które wymagają API Play Services, będą musiały pozbyć się tych zależności, nim trafią na Windows 10. Zac Bowden dodaje, że Microsoft chciałby zapowiedzieć Project Latte w przyszłym roku i wypuścić go w ramach jesiennej aktualizacji Windows 10 (21H2).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-project-latte-android-apps

  Polecamy również w kategorii Windows 10