Menu kategorii
 • Problemy z Wi-Fi po ostatniej aktualizacji KB4554364. Jak im zaradzić?

  Problemy z Wi-Fi po ostatniej aktualizacji KB4554364. Jak im zaradzić?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:36
  02.04.2020
  1986 wyświetleń

  Część użytkowników, którzy zainstalowali ostatnią aktualizację zbiorczą Windows 10, trafiła z deszczu pod rynnę. KB4554364, czyli aktualizacja zbiorcza mająca tylko jeden cel — rozwiązanie wcześniejszych problemów z połączeniami — u niektórych wywołała kolejne problemy... z połączeniami. Wyjaśniamy, o co tu dokładnie chodzi, kogo to dotyczy i czy w ogóle warto pobierać tę aktualizację.

  W zeszłym tygodniu pisaliśmy o problemie z połączeniami w Teams, Office, Outlook, IE i Edge, który występował w Windows 10 z aktualizacjami z 25 i 27 lutego oraz nowszymi. Rozwiązaniem miała być właśnie opcjonalna aktualizacja KB4554364, która zawiera tylko jedną poprawkę:

  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie stanu ograniczonego połączenia lub jego braku w Network Connectivity Status Indicator (NCSI) w obszarze powiadomień na urządzeniach korzystających z ręcznie lub automatycznie skonfigurowanego proxy, zwłaszcza z virtual private network (VPN). Ponadto usterka mogła uniemożliwiać niektórym urządzeniom połączenie z Internetem poprzez aplikacje używające WinHTTP lub Winlnet.

  O ile zatem nie doświadczacie żadnej z powyższych usterek, aktualizację KB4554364 lepiej sobie darować. Również dlatego, że na niektórych komputerach wywołuje kolejny problem — tym razem z połączeniami Wi-Fi. Przy próbie połączenia z modemem/routerem wyświetla się na nich następujący komunikat błędu:

  Socket error 0×2200021
  c:/windows/sywow64/appidpolicyengineApi.dll, instruction cannot be read

  Powyższa sytuacja nie została jeszcze zdiagnozowana przez Microsoft i opisana na liście znanych problemów. Nie jest także znany sposób na obejście problemu inny niż odinstalowanie trefnej aktualizacji. Aby to zrobić:

  1. Kliknij przycisk Start lub wyszukiwarkę i wpisz Wyświetl historię aktualizacji.
  2. Na stronie Wyświetl historię aktualizacji kliknij Odinstaluj aktualizacje.
  3. W oknie Zainstalowane aktualizacje wybierz KB4554364 i kliknij przycisk Odinstaluj.
  4. Uruchom ponownie urządzenie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-kb4554364-update-has-a-nasty-wi-fi-bug/

  Polecamy również w kategorii Windows 10