Problem z przejściem do Beta Channel w Windows 11? Jest już rozwiązanie

Problem z przejściem do Beta Channel w Windows 11? Jest już rozwiązanie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:20
04.08.2021
2376 wyświetleń

Pod koniec zeszłego tygodnia ukazała się pierwsza kompilacja Windows 11 w Beta Channel. Microsoft jednocześnie powiadomił, że to dobry czas na ewentualną zmianę kanału. Rzecz w tym, że nie wszyscy mogli ją wykonać z powodu błędów. Choć odgórnej poprawki nadal nie ma, to istnieje już sposób, by te problemy ominąć i przejść z kanału deweloperów do Bety.

Windows 11 debiutował w kanale Dev pod koniec czerwca, a pod koniec lipca dostępność rozszerzyła się na kanał Beta, który zapewnia użytkownikom bardziej stabilne doświadczenia. Jak się jednak okazuje, nie każdy mogą zmienić kanał. Powodem jest usterka, która uniemożliwia zobaczenie kanału Beta w ustawieniach programu Windows Insider. Do tego problemu odniósł się Microsoft, który pisze:

Windows 11 jest teraz w kanale beta, a niektórzy z Was chcą przejść [do niego] z kanału deweloperów. Otrzymaliśmy raporty, że część z Was nie widzi opcji zmiany w Ustawieniach > Aktualizacja i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows. Mamy poprawkę, która powinna pomóc Wam wrócić na właściwy tor.

Microsoft wyjaśnia, że poprawka dotyczy urządzeń, na których nie pokazują się komunikaty zachęcające do wyboru ustawień programu niejawnych testów i ustawień konta. Aby ją wprowadzić samodzielnie, otwórz Wiersz polecenia jako administrator i wpisz następujące polecenia:

bcdedit /set flightsigning on
bcdedit /set {bootmgr} flightsigning on

Po uruchomieniu tych poleceń zrestartuj komputer i przejdź do ustawień programu Windows Insider, gdzie wybór kanału Beta powinien już być możliwy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o poszczególnych wydaniach Jedenastki, to sprawdź koniecznie naszą listę kompilacji systemu Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.softpedia.com/news/microsoft-explains-how-to-fix-missing-windows-11-beta-channel-533674.shtml

Polecamy również w kategorii Windows Insider