Poznajcie Surface Hub 2S. Microsoft wytyczył nowe standardy

Poznajcie Surface Hub 2S. Microsoft wytyczył nowe standardy

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:13
18.04.2019
1093 wyświetlenia

Mamy kwiecień, więc tak jak zapowiadano, Microsoft zaprezentował Surface Hub 2S, czyli pierwsze z nowej generacji rodziny urządzeń Surface Hub. Nowa wersja urządzeń kontynuuje to, co zapoczątkował jej poprzednik. Surface Hub 2S jest wyjątkowo lekki i mobilny i zdaniem Microsoftu jest wręcz idealnym narzędziem do współpracy. Jest to cyfrowa tablica, platforma do spotkań i jednocześnie w pełni funkcjonalny komputer z Windows 10. Druga generacja Surface Hub dostępna będzie w dwóch wersjach: 2S oraz 2X.

Na najnowszym 13-minutowym filmie możemy poznać wiele szczegółów nowego Surface Hub 2S. Jedną z najważniejszych jego cech jest wyjątkowa mobilność i łatwość przenoszenia z miejsca na miejsce. Jest to kluczowe dla urządzenia tego typu, które wykorzystywane jest w przestrzeni biurowej. Udało się to osiągnąć, ponieważ Surface Hub 2S jest o 40 procent lżejszy od poprzednika i waży niecałe 30 kg. Sprawia to, że jest nie tylko łatwiejszy do przenoszenia, ale także łatwy do zamontowania na ścianie.

Surface Hub 2S

Jeśli już będziemy chcieli przenieść Hub 2S z miejsca na miejsce, to co z zasilaniem? O tym Microsoft również pomyślał i wyposażył 2S w poręczną modułową baterię umieszczoną w podstawie. Dzięki temu jest to wyjątkowo mobilne urządzenie. Jest też o wiele mniejsze od poprzednika, ale to już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Wyjątkowo wąskie ramki sprawiają, że Hub 2S to praktycznie sam ekran, który wspiera oczywiście dotyk oraz specjalne pióro Surface. 50-calowa matryca o rozdzielczości 4K+ ma też standardowe dla urządzeń Surface proporcje 3:2, by zapewnić jak największą przestrzeń roboczą.

Surface Hub 2S

Oczywiście Hub 2S wspiera zarówno aplikacje Teams, jak i Skype dla firm i tutaj bardzo ważnym elementem jest kamera 4K zamontowana na jego górnej krawędzi. Zapewnia ona pole widzenia o szerokości 90 stopni, więc wideokonferencje realizowane za pośrednictwem Hub 2S zapewniają wyjątkowy poziom imersji, a zdalna współpraca jest o wiele wygodniejsza. Pomaga w tym również zestaw 8 mikrofonów, które dzięki technologii beamformingu sprawiają, że konwersacja jest prowadzona bardzo wyraźnie, a szum tła jest skutecznie usuwany.

Surface Hub 2S

Pod względem dostępnych portów Hub 2S również zapewnia wysoki standard, a co ważne jest w pełni modułowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości dokonać upgrade'u do wersji 2X, która dostępna będzie od 2020 roku - wystarczy odkręcić jedną śrubkę i wyjąć cały moduł. Nie da się ukryć, że Microsoft po raz kolejny wyznaczył standardy w tej dziedzinie, a Surface Hub 2S jest najlepszym tego typu rozwiązaniem dostępnym na rynku. Więcej szczegółów na temat nowego Surface Hub 2S, możecie znaleźć na stronie Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Surface-IT-Pro-Blog/Behind-the-design-Surface-Hub-2S/ba-p/464099

Polecamy również w kategorii Surface