Powstaje kolejna Forza Motorsport na nową generację Xboksa

Powstaje kolejna Forza Motorsport na nową generację Xboksa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
08.01.2019
2664 wyświetlenia

Forza Horizon 4 była bez wątpienia jednym z największych hitów 2018 roku, ale - jak to mówią - show must go on. Turn 10 Studios nie osiada na laurach i już szykuje następną odsłonę (a najwyraźniej nawet i odsłony) swojej franczyzy. Mowa jednak na razie nie o Horizon, lecz bratniej serii Motorsport.

Ostatnim tytułem serii jest Forza Motorsport 7 z 2017 roku. Jako że tytuły Horizon i Motorsport wydawane są naprzemiennie od 2011 roku, Turn 10 Studios najwyraźniej nie zamierza rezygnować z tej tradycji. Nie wiadomo jednak, czy Forza Motorsport 8 zdąży się ukazać w 2019 roku. Biorąc pod uwagę nastawienie producenta i wydawcy (Microsoft Studios), nie byłoby to nawet zbyt dobre posunięcie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Microsoft szykuje następną generację konsoli Xbox na 2020 rok. Już teraz na tę okazję przygotowywane są nowe tytuły w pełni wykorzystujące potencjał nowej konsoli. Forza Motorsport 8 może być wręcz grą referencyjną, wizytówką nowego Xboksa. A co na ten temat piszą twórcy?

Turn 10 Studios w Microsoft, twórcy wysoce docenionej franczyzy Forza Motorsport, poszukują doświadczonego dewelopera gier C++, by pomógł opracować następne generacje tytułów Forza Motorsport. Jeśli zostaniesz zatrudniony, trafisz do multidyscyplinarnego zespołu, będziesz pracował bezpośrednio z projektantami, producentami, testerami i innymi deweloperami, by dostarczyć funkcje wysokiej jakości dla klientów. Poszukujemy kogoś z kompletnym doświadczeniem w różnych obszarach rozwoju gier.
– Turn 10 Studios

Forza Motorsport dużo większy nacisk niż seria Horizon kładzie na aspekt symulacyjny. Jaka będzie jej następna generacja? Jeśli ma to być rzeczywiście wizytówka kolejnego Xboksa, to spodziewamy się czegoś bijącego na głowę nawet tytuły wyciskające siódme poty z Xbox One X. Na razie jednak szczegółów na ten temat brak. Gdy te się pojawią, na pewno przeczytacie o tym na CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/turn-10-studios-wants-developers-next-generation-forza-motorsport-games

Polecamy również w kategorii Gry