Polecenie PING

Polecenie PING

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
17.09.2006
7 komentarzy
37335 wyświetleń

Czasem chcąc otworzyć jakiś katalog na dysku w innym komputerze, zamiast oczekiwanej zawartości wyświetla nam się komunikat o błędzie.

Najczęstszym powodem tego typu sytuacji jest fakt wyłączenia komputera zdalnego. Jeżeli jednostka ta znajduje się w innym pomieszczeniu może nam się bardzo nie chcieć udać się tam aby to sprawdzić. Na szczęście jest sposób aby dowiedzieć się o tym nie ruszając się z miejsca. Komenda ping pozwala sprawdzić czy pod danym adresem znajduje się komputer. Aby wprowadzić nasze zamierzenie w życie, naciśnijmy kolejno na przycisk Start następnie w pozycję Uruchom. W oknie, które się pokazało wpiszmy polecenie cmd. W ten sposób uruchomimy Wiersz polecenia. W nim to wpisujemy podaną komendę podając jako parametr adres IP komputera, który badamy. Np. ping 192.168.0.1 Jeżeli komputer jest wyłączony otrzymamy następujący komunikat: Upłynął limit czasu żądania. W wypadku jednak pracy systemu zdalnego otrzymamy inną wiadomość informującą nas o szybkości wymiany pakietów pomiędzy dwoma maszynami. Na naszym rysunku najpierw komputer jest wyłączony, następnie uruchomiliśmy go po czym sprawdziliśmy jego istnienie jeszcze raz.<

Komenda ping może być równie dobrze do sprawdzania komputerów w internecie. Polecenie to może przyjąć również postać ping adres.com np. ping www.centrumxp.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Rozwiązaywanie problemów i zabezpieczenia sieci

Komentarze

 • . 16:27 17.09.2006

  A co przełączników nie ma ? Może wypadało by wspomnieć o podstawowym -t, który nie zatrzymuje się po 4 "pingnięciach" ? Jeśli autorowi nie chce się iść w jakość, a w ilość to mógło wspomnieć chodziaż o przełączniku /?, który wyświetla spis wszystkich przełączników. Tylko po co ?

 • ... 14:12 18.09.2006

  "Jeżeli komputer jest wyłączony otrzymamy następujący komunikat: Upłynął limit czasu żądania. " Ale ten sam komunikat otrzymamy z innych jeszcze powodów, np. jeśli komputer będzie włączony, ale ma zablokowanego pinga (mowa np. o routerze, albo o blokadzie usługi ICMP). Piszcie szczegółowo, bo powyższy komunikat wcale nie musi oznaczać wyłączonego komputera.

 • Rysiek 19:21 30.08.2007

  Filmik ze szczegolowym opisem : http://wikisos.org/wiki/Windows_XP:How_to_ping

 • Boniek 19:25 25.02.2008

  mam pingi w grze counter-strike i kazano mi w cmd wpisac komende tracer lub tracet spacja ip serwera i powinna mi wyskoczyc sciezka do niego a tym czasem wyskakuje mi ze jest to nie prawidlowa nazwa ktos pomoze?

 • Boniek 19:38 25.02.2008

  nawet z komenda prawidłową "trecet" taka dokladnie została mi podana i nie dziala

 • Edzia 18:34 11.03.2008

  to ma być chyba tracert , co?

 • Boniek 15:25 22.03.2008

  tak tracert ale tez nie dziala...

Skomentuj

Autor