Polacy z medalami w konkrusie Microsoftu!

Polacy z medalami w konkrusie Microsoftu!

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
15:31
14.07.2013
2791 wyświetlenie

Największy międzynarodowy turniej technologiczny Imagine Cup 2013 zakończył się wielkim sukcesem polskiej reprezentacji. Drużyny z Gdańska i Warszawy zajęły miejsca na podium w kategorii związanej z systemem Windows Phone.

Imagine Cup to konkurs technologiczny organizowany pod głównym patronatem Microsoftu od 2003 roku. Jego celem jest inspirowanie młodych ludzi do tworzenia innowacyjnych projektów związanych z nowoczesnymi technologiami. Imagine Cup co roku do działania mobilizuje ponad 300 tys. studentów z ponad 100 krajów. W tym roku gospodarzem finału był rosyjski Petersburg, a pula nagród była najwyższa w historii konkursu - 300 tys. dolarów amerykańskich. Tegoroczny konkurs przeprowadzony był w trzech głównych kategoriach - Gry, Innowacje i Projekty Społeczne. Do tego dochodzą jeszcze kategorie skupiające się konkretnych platformach - Aplikacje Windows 8, Windows Azure, Windows Phone.

Do rosyjskiego finału zakwalifikowały się dwie polskie drużyny - WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak. WeRule zajęło drugie miejsce w kategorii Windows Phone za projekt Modern Drug Test - aplikację pozwalającą na wykrywanie osób będących pod wpływem narkotyków przez analizę ludzkiego oka i wykrywanie anomalii.

Na trzecim stopniu podium stanął drugi polski zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski. Studenci stworzyli projekt COPE (Common Operational Picture Environment) – platformę informatyczną umożliwiającą koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, zwiększającą ich przewagę, na każdym poziomie dowodzenia.

W turnieju finałowym brał udział jeszcze jeden polski zespół - TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie Tadeusz Makuch, Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, Bartosz Matuszewski. Drużyna walczyła w kategorii Innowacje i opracowała Multiboard – platformę pozwalającą na uruchamianie gier planszowych w wersji elektronicznej na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony.

Wszystkim drużynom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Relacje z konferencji