Pojedyncza aplikacja Office dostępna już na iPada

Pojedyncza aplikacja Office dostępna już na iPada

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
16.02.2021
1521 wyświetlenie

Pod koniec 2019 roku zaliczyła debiut nowa aplikacja Office, która w ujednoliconym, bardziej wydajnym środowisku połączyła funkcje Word, Excel i PowerPoint. Przy jej projektowaniu oparto się na zwyczajach użytkowników i możliwościach platform mobilnych. Po wielu miesiącach od premiery aplikacja stała się w końcu dostępna dla użytkowników iPadów.

Zunifikowana aplikacja Office trafiła na platformy Android i iOS pod koniec 2019 roku, niemniej jednak nie na wszystkie typy urządzeń. Od tamtego czasu była ulepszana, a optymalizacje dla iPadOS, wliczając w to rozmiary ekranu urządzeń, na których ten system występuje, zostały ukończone dopiero teraz, gdyż najwyraźniej nie stanowiły tak dużego priorytetu. Wsparcie to nadeszło w wersji 2.46 aplikacji Office, o której Microsoft pisze:

Office jest już dostępny na iPadzie: Połączyliśmy aplikacje Word, Excel i PowerPoint, które znacie, w pojedynczą, zoptymalizowaną dla iPadOS aplikację. Plus zobaczycie dodatkowe narzędzia, które umożliwią Wam większą produktywność niż kiedykolwiek. Przykładowo będziecie mogli szybko tworzyć i podpisywać PDF-y i przekształcać zdjęcia w dokumenty.
Łatwy dostęp do działań opartych na obrazach: Stuknijcie "Udostępnij" w galerii telefonu poza aplikacją Office, aby przejść do kilku akcji, takich jak Utwórz PPT, Utwórz PDF i nie tylko. Ponadto, jeśli są jakieś ostatnio wykonane zrzuty ekranu, kiedy otwieracie aplikację Office, są one wydobyte jako sugestie do przekonwertowania na PDF lub PPT.
Wstawianie daty, kształtu, obrazu i notatek w PDF: Możecie teraz łatwo wstawiać daty, kształty, zdjęcia i notatki w PDF-ach z użyciem nowych możliwości.

Jak widzimy, oprócz integracji z nowym systemem aplikacja Office na iOS stawia też większy nacisk na funkcjonalności spod szyldu Microsoft Lens (dawniej Office Lens), które są zintegrowane z aplikacją i pozwalają zdigitalizować zdjęcia, na przykład paragonów, dokumentów czy tablic, zamieniając je na dokumenty — sformatowane i gotowe do edycji. Użytkownicy mają też więcej możliwości pracy z plikami PDF.

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że funkcje edytowania w aplikacji Office na iOS/iPadOS wymagają subskrypcji Office 365 lub Microsoft 365. Samą aplikację Microsoft Office można pobrać bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/16/22285229/microsoft-office-app-ipad-ipad-os-support-available

Polecamy również w kategorii Office na iOS