Pojawiła się pierwsza aktualizacja dla Windows Server Insider Preview

Pojawiła się pierwsza aktualizacja dla Windows Server Insider Preview

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:36
09.08.2017
0 komentarzy
1543 wyświetlenia

Niemal miesiąc minął już od udostępnienia przez giganta z Redmond pierwszej kompilacji Windows Server Insider Preview. Teraz, gdy kurz już opadł, w ręce testerów została oddana kolejna ewaluacja, oznaczona numerem 16257 – naprawiająca nieco problemów oraz wprowadzająca dwie spore nowości - Optymalizację dostarczania aktualizacji oraz Podsystem Windows dla Linuksa. Przejdźmy do pełniejszego opisu zmian, które wprowadza opisywana aktualizacja.

Kompilacja 16257 dla Windows Insider Serwer

Nowości

Podsystem Windows dla Linuksa (WSL)

  • Podsystem Windows dla systemu Linux (WSL) jest teraz dostępny w systemie Windows Server, podobnie jak komplet dystrybucji Linuksowych.
  • Testy WSL na Windows Server. WSL uruchamia niezmodyfikowane, natywne binaria Linuksowe (ELF64). Przy pomocy WSL można uruchomić także node.js, Ruby, Python, Perl, skrypty Bash oraz inne narzędzia wymagające do działania środowiska Linux.
  • Obecnie WSL nie obsługuje trwałych procesów usług Linux jako zadań w tle.

Optymalizacja dostarczania jest teraz dostępna w Windows Server

Optymalizacja dostarczania jest główną metodą pobierania wykorzystywaną przez Windows Update oraz Sklep Windows już o czasów aktualizacji Anniversary Update, stanowiąc szybki i stabilny mechanizm pobierający dane. Wraz z najnowszą aktualizacją, rozwiązanie to trafia również do Windows Server Insider Preview. Optymalizacja dostarczania umożliwia również zoptymalizowanie transferu p2p pomiędzy maszynami korzystającymi z Windows Server.

Znane błędy

  • Usługa infrastruktury zadań w tle (Bisrv.dll) może spowodować awarię systemu ze względu na błąd odczytu wskaźnika klasy zerowej (0xC0000005), bądź też stworzyć wpis z uszkodzoną listą błędów (0xC0000409) podczas uruchamiania DCOM (Distributed Component Object Model). Możliwym jest również dojście do tego w wyniku błędu krytycznego podczas sprawdzania istniejących błędów (0xC0000409, sprawdzanie błędów 0xEF) w procesie hosta dla usługi Windows (Svchost.exe).
  • Podczas połączenia z zaporą niektóre procesy mogą się zawiesić. Aplikacje korzystające z nich mogą stać się nieresponsywne do czasu wymuszenia ich restartu, z powodu błędu (0xCFFFFFFF) w bibliotece API zapory systemu Windows (FIrewallAPI.dll), występującego gdy biblioteka jest zablokowana w portach zaawansowanych (ALPC) podczas próby diagnostyki niepowodzenia połączenia i pobrania informacji.
  • Zestawy klastrów: kilka z kluczowych funkcjonalności niezbędnych do kompleksowego przetestowania klastrów nie jest obecnych w tym buildzie.
  • Sprawdzenie błędów podczas tworzenia woluminu: podczas procesu tworzenia woluminu w klastrze może zdarzyć się błąd zatrzymujący go. Zaleca się wtedy restart komputera, usunięcie woluminu oraz ponowienie próby.
  • Sprawdzanie błędów podczas naprawy woluminu: podczas procesu naprawy woluminu w klastrze może zdarzyć się błąd zatrzymujący go. Zaleca się wtedy restart komputera, utrata lub uszkodzenie danych nie powinno mieć miejsca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-server-insider-preview-build-16257-is-now-available---heres-whats-new?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Fee

Polecamy również w kategorii Windows Server 2016

Komentarze

Skomentuj

Autor