Menu kategorii
 • Pogaduszki graczy

  Pogaduszki graczy

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  16.09.2006
  3742 wyświetlenia

  Pomiędzy internetowymi rozgrywkami, pasjonaci tych rozrywkowych aplikacji, lubią porozmawiać, czy to o taktyce na następną partię czy o emocjach jakie towarzyszyły temu meczowi, czasem też wybierają kolejną planszę do zabawy. Jeżeli gracze znajdują się w jednym pomieszczeniu, kafejce czy też szkole mogą porozmawiać twarzą w twarz. Co zrobić jednak kiedy każdy z nich siedzi w swoim domu i nie mogą usłyszeć swych głosów? Można skorzystać z aplikacji służących do rozmów internetowych, jednak nie jest konieczne instalowanie kolejnego programu na naszym systemie. Windows XP posiada narzędzie pozwalające na rozmowy poprzez sieć.

  Na jednym z komputerów musimy postawić serwer rozmowy jest to bardzo proste. Uruchamiamy program Narzędzie diagnostyczne DirectX wpisując w oknie Uruchom komendę dxdiag. Przechodzimy na zakładkę Sieć oraz klikamy w przycisk Testuj moduł DirectPlay.

  W nowym oknie wpisujemy nasze imię lub wybrany identyfikator w pole Nazwa użytkownika oraz klikamy w przycisk OK. Nowa konferencja zostanie utworzona.

  Teraz muszą się do niej podłączyć pozostali rozmówcy. Oni także uruchamiają na komputerach Narzędzie diagnostyczne DirectX oraz Testowanie programu DirectPlay jedyna różnica to zaznaczenie innej opcji po wpisaniu swego imienia. Przed naciśnięciem przycisku OK zaznaczamy pozycje Dołącz do istniejącej sesji a następnie wpisujemy adres IP komputera, na którym konferencja została rozpoczęta. Po połączeniu użytkownicy mogą komunikować się bardzo szybko.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internetowe gry