Menu kategorii
 • Podpisywanie dokumentów w czasie rzeczywistym na spotkaniach Teams

  Podpisywanie dokumentów w czasie rzeczywistym na spotkaniach Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:12
  14.09.2022
  423 wyświetlenia

  Microsoft Teams dla wielu osób jest preferowaną platformą do współpracy w czasie rzeczywistym, dlatego jego twórcy uznali, że podpisywanie dokumentów podczas spotkań jest czymś, co trzeba wprowadzić. Teams Store ma wiele integracji z dostawcami e-podpisów. Są one gotowym do implementacji rozwiązaniem dla klientów.

  Inżynierowie odpowiedzialni za Teams stworzyli działające rozwiązanie do implementacji przez dowolnego ISV lub klienta, służące do podpisywania dokumentów w trakcie spotkań. Aplikacja pozwoli właścicielowi wybrać dokument do podpisania i dodać go do spotkania. W zależności od roli uczestników (podpisujący lub przeglądający) użytkownicy będą mogli podpisać cyfrowo dokument lub uzyskać jego podgląd. Uwierzytelnianie odbędzie się płynnie, jako że rozwiązanie korzysta z SSO dla Teams (Single Sign-On eliminuje potrzebę ponownego logowania się do aplikacji wewnątrz Teams).

  Podpisywanie dokumentów na spotkaniu Microsoft Teams

  Udostępniony kod można dostosować, dzięki czemu deweloperzy oprogramowania mogą wybrać rodzaj podpisu, którego potrzebuje klient (podpis ręczny, podpis elektroniczny lub podpis oparty na certyfikacie). Co więcej, rozwiązanie może też posłużyć w innych scenariuszach, takich jak choćby akceptowanie zmian w dokumentach lub zatwierdzanie kodu. Proof of Concept jest dostępny w repozytorium GitHub.

  Na chwilę obecną rozwiązanie działa w desktopowym kliencie Teams. Microsoft planuje niebawem rozszerzenie wsparcia na wersje mobilną i przeglądarkową. Co więcej, dostępność ogranicza się na razie tylko do użytkowników z tej samej organizacji bądź dzierżawy Microsoft 365. Wkrótce zostanie rozszerzona na gości oraz anonimowych użytkowników.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/sign-documents-in-real-time-during-microsoft-teams-meetings/ba-p/3622528

  Polecamy również w kategorii Teams