Po rocznym opóźnieniu zestaw Windows Mixed Reality od Acer w końcu gotowy. Znamy polską cenę

Po rocznym opóźnieniu zestaw Windows Mixed Reality od Acer w końcu gotowy. Znamy polską cenę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:54
29.10.2019
1585 wyświetleń

Po wielu hucznych zapowiedziach temat urządzeń i platformy Windows Mixed Reality zdecydowanie przycichł. Zestawy HMD z tej stajni osiągnęły przed paroma miesiącami zawrotny 11% udział na platformie Steam, by znów zejść poniżej 6%. Wygląda na to, że zarówno partnerzy sprzętowi, jak też sam Microsoft nie kwapią się, by agresywniej ciągnąć tę linię do przodu. Wyjątkiem jest chyba Acer, choć jego przypadek jest... Cóż, wyjątkowy.

Acer zaprezentował swoją drugą generację gogli Windows Mixed Reality, model OJO 500, w sierpniu zeszłego roku. Firma zapowiadała wówczas amerykańską premierę na listopad. Ceny miały się zaczynać od 399 dolarów. Nie wszystko jednak potoczyło się zgodnie z planem i producent musiał przesunąć datę premiery. Teraz, grubo ponad rok od pierwszej zapowiedzi, OJO 500 w końcu ujrzał światło dzienne, tym razem już na dobre. Trafił on właśnie do sprzedaży, również w Polsce.

Acer OJO 500 HMD - polska cena

Najważniejsze cechy Acer OJO 500 to:

 • Zdejmowana i regulowana konstrukcja: Zdejmowane soczewki ułatwiają przenoszenie i przechowywanie. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy twardymi opaskami i miękki zdejmowanymi opaskami, które można czyścić, klienci mają pewność, że elementy znajdujące się na głowie są czyste. Po wyjęciu soczewek zestaw zajmuje mniej miejsca, co ułatwia dostarczenie go do serwisu.
 • Łatwa regulacja rozstawu źrenic: Odpowiednie ustawienie odległości soczewek pomiędzy oczami znacząco zwiększa komfort użytkowania. Dzięki optymalnemu rozstawowi źrenic obrazy są wyraźniejsze. Rozstaw źrenic (IPD) to odległość między źrenicami. Można go regulować za pomocą pokrętła na zestawie.
 • Wygodniejsza opaska na głowę: Wygodna opaska ułatwia ustawienie soczewek w odpowiedniej pozycji. Dzięki powiększonej wyściółce zestaw lepiej dopasowuje się oczu, co zmniejsza prawdopodobieństwo ześlizgnięcia się zestawu po jego uniesieniu.
 • Zintegrowany dźwięk: Opatentowany zintegrowany system audio, po raz pierwszy wykorzystany w zestawach VR i Windows Mixed Reality, kieruje dźwięk bezpośrednio w stronę uszu. Ponieważ zestaw nie zasłania uszu, można usłyszeć dźwięki otoczenia bez konieczności rezygnowania z niesamowitych wrażeń. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w miejscach publicznych, gdy nosząca zestaw osoba nie chce całkowicie odciąć się od otoczenia.
 • Regulowana przednia osłona: Przednie osłony z logo dla firm. Firmy mogą spersonalizować zestawy Acer OJO 500, umieszczając swoje logo i wybrane kolory na przedniej osłonie.
 • Gogle VR można już kupić w USA we wspomnianej cenie, natomiast w państwach EMEA ceny zaczynają się od 499 euro. Cena w polskim sklepie Acer wynosi 1999 zł. Co ciekawe, producent nawet słowem nie wspomniał, dlaczego poślizg trwał prawie rok.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/series/acerojo500

  Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR