Pierwsza aktualizacja zbiorcza Creators Update dotarła do Insiderów

Pierwsza aktualizacja zbiorcza Creators Update dotarła do Insiderów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:47
31.03.2017
3759 wyświetleń

Jak już oficjalnie wiadomo, wydana przed tygodniem kompilacja 15063 jest wersją RTM nowej wersji Windows 10 - Creators Update. Na komputerach PC w Fast Ring build zadebiutował 21 marca. Dwa dni później dotarł do Slow Ring, a 30 marca do kręgu Release Preview. Dziś pojawiła się z kolei pierwsza aktualizacja zbiorcza, którą mogą pobrać Insiderzy we wszystkich kręgach aktualizacji. Informacje o wersji 15063.11 Microsoft zamieścił w Feedback Hub już wczoraj, prawdopodobnie przez przypadek. Stamtąd jednak mogliśmy się dowiedzieć o jej zawartości, która - podobnie jak ostatnie aktualizacje zbiorcze - nie obfituje w zbyt dużą liczbę zmian.

W aktualizacji 15063.11 (KB4016250) pojawiły się tylko dwie odnotowane zmiany:

  • Rozwiązano problemy z Bluetooth na urządzeniach Surface po hibernacji i wybudzeniu;
  • Rozwiązano problem z McAfee Enterprise, który powodował wysypanie się systemu, gdy dokonano instalacji sterowników urządzenia w kompilacji 15060 skonfigurowanej przy pomocy Device Guard.

Co istotne, na liście zmian nie wykazano żadnych znanych błędów czy problemów. Niewykluczone, że aktualizacja 15063.11 nie będzie jedyną przed debiutem Creators Update w wydaniu ogólnodostępnym (Public Release), a Microsoft zdąży przedtem jeszcze coś poprawić. Planowana data udostępnienia nowej wersji w Windows Update to 11 kwietnia, czyli najbliższy Patch Tuesday. Każdy drugi wtorek miesiąca tradycyjnie jest dniem aktualizacji zbiorczych i łatek bezpieczeństwa. Niewykluczone, że i w tym dniu Microsoft zaserwuje zestaw poprawek. Niecierpliwi będą mogli pozyskać aktualizację 6 dni wcześniej za pośrednictwem Asystenta aktualizacji Creators Update. W każdym z tych scenariuszy finalnym buildem będzie jednak 15063 - nie wiadomo tylko, z jakim numerem po kropce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-10-build-1506311-is-now-available-for-pcs-in-the-fast-and-slow-rings

Polecamy również w kategorii Windows Insider