Panoramiczne zdjęcia w poglądowym Windows 8.1

Panoramiczne zdjęcia w poglądowym Windows 8.1

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:42
09.07.2013
2662 wyświetlenia

Panoramiczne zdjęcia w końcu trafiły do usługi SkyDrive.com. Możliwość przeglądania takich fotografii z poziomu witryny internetowej jest dostępna na razie jedynie dla użytkowników Windows 8.1 Preview.

Wprowadzenie funkcji Photosynth do SkyDrive Microsoft zapowiadał już pod koniec maja. Jej implementacja miała zająć kilka tygodni, ale najwyraźniej proces został przedłużony. W związku z tym, że możliwość przeglądania panoramicznych zdjęć jest na razie dostępna tylko w poglądowej wersji Windows 8.1 można się domyślić, że wszystko jest jeszcze w fazie testów.

Nawet jeśli funkcja jest jeszcze testowana, to działa bez zarzutów. Wystarczy posiadać Windows 8.1 Preview, laptopa lub tablet z kamerą posiadająca tryb robienia panoramicznych zdjęć i już można fotografować otoczenie do nawet 360 stopni. Takie zdjęcie zapisywane jest najpierw na dysku twardym, następnie może zostać automatycznie lub manualnie przekazane do usługi SkyDrive, a reszta wygląda tak, jak na powyższym zrzucie ekranu.

Microsoft na razie nie informuje, kiedy planuje zakończyć testy i kiedy funkcja w wersji finalnej trafi do pozostałych systemów Windows i Windows Phone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.liveside.net/2013/07/07/skydrive-com-now-supports-panorama-viewing-you-can-try-it-out-now/

Polecamy również w kategorii SkyDrive