Pakiet aplikacji MSN podbija platformy iOS i Android

Pakiet aplikacji MSN podbija platformy iOS i Android

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:05
11.12.2014
3012 wyświetlenia

Odkąd stanowisko prezesa objął Satya Nadella, Microsoft nieustannie rozszerza dostępność swoich usług i aplikacji na nowe platformy. Teraz przyszedł czas na dobrze znaną serię apek MSN (dawniej jako Bing). Pogoda, Wiadomości, Podróże, Zdrowie i kondycja, Finanse oraz Kuchnia z serii Bing przeszły jakiś czas temu rebranding. Teraz - już pod szyldem MSN - rozpoczynają nowe życie na konkurencyjnych platformach: Android i iOS.

"Jednym z naszych celów było ułatwienie personalizacji tego, co chciałbyś zobaczyć, niezależnie od używanego urządzenia. W nadchodzących miesiącach wypuścimy pakiet aplikacji MSN dla iOS i Androida, by dopełnić [niszę] odpowiednikami z Windows i Windows Phone." - pisał we wrześniu Microsoft. Plany firmy weszły dziś w życie. Wszyscy użytkownicy systemów od Google i Apple mogą pobrać wspomniane apki na swoje urządzenia.

MSN MSN MSN

Wszystkie aplikacje są w pełni rozwinięte oraz kompatybilne z ich odpowiednikami na Windows i Windows Phone. Użytkownicy konkurencyjnych platform mogą je pobrać bezpłatnie. Microsoft rozszerza spektrum dostępności swoich usług, by wszyscy użytkownicy mogli z nich skorzystać. Środowisko Windows nie jest już dla firmy priorytetem. Liczy się dotarcie do klientów, korzystających z zewnętrznych systemów. Choć kiedyś trudno byłoby w to uwierzyć, dziś to już sztandarowa strategia firmy z Redmond. Jej efekty są wymierne - udostępniony w tym roku Office na OS X/iOS zdobył szczyty tamtejszych rankingów. Czy taka sama przyszłość czeka pakiet MSN?

Poszczególne aplikacje od Microsoft Corporation pobierzemy bezpłatnie z Apple iTunes oraz Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/msn-suite-apps-formerly-known-bing-come-ios-and-android?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Polecamy również w kategorii Windows Live