Outlook z nowym designem dostępny dla wszystkich na iOS

Outlook z nowym designem dostępny dla wszystkich na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:26
30.01.2019
1249 wyświetleń

Pod koniec zeszłego roku Microsoft zapowiedział duże zmiany w aplikacji Outlook na iOS, w tym nowy design, poprawione doświadczenie użytkownika i nie tylko. Jak to zwykle bywa, nowa wersja została początkowo udostępniona tylko części użytkowników, a dalsze udostępnianie następowało falami. Z najświeższych doniesień wynika, że dziś ta aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.

Pierwszą zmianą, która rzuci nam się w oczy, będą bogatsze kolory i bardziej "ożywione" doświadczenie użytkowania. Teraz, gdy przerzucimy wiadomość e-mail w lewo lub w prawo, zauważymy subtelną zmianę koloru, kształtu i rozwijającą się ikonografię. Rogi wiadomości przekształcą się z ostrych w miękkie i zaokrąglone. Nowa animowana ikona kalendarza wysuwa się do przodu i do tyłu w trakcie przewijania terminarza lub dając szybki wgląd, sygnalizujący potencjalny konflikt spotkań. Microsoft wspomina również o pogrubionych nagłówku i typografii, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć w Outlook to, czego szukamy. Rozmiar nagłówka jest przy tym dynamicznie zmniejszany, by zmaksymalizować zawartość listy wiadomości.

Jeśli jesteśmy użytkownikiem z pojedynczym kontem, aplikacja będzie spersonalizowana z uwzględnieniem naszego awatara. Gdy do aplikacji dodajemy więcej kont i kalendarzy, ich ikony pomogą nam w przełączaniu się między nimi. Przełącznik priorytetowej skrzynki odbiorczej i funkcja filtrowania pomogą nam z kolei lepiej zorientować się w zapisanej zawartości. Microsoft przypomina też o możliwości zaplanowania spotkania bez konieczności wpisywania nawet jednej litery, kiedy wiemy, że nasz zespół jest dostępny. Planowanie w mobilnym Outlook stało się wygodne, gdyż odpowiednie osoby, daty i miejsca są nam podsuwane i wystarczy "przewinąć" się do pożądanych opcji. To dość wygodne, zwłaszcza gdy jesteśmy w drodze i pisanie jest utrudnione.

Microsoft Outlook na iPhone'a, iPada i Apple Watch pobierzemy bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/new-design-in-outlook-for-ios-now-available-to-all-users/

Polecamy również w kategorii Apple