Opera domyślną przeglądarką na niektórych Nokiach

Opera domyślną przeglądarką na niektórych Nokiach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:19
21.08.2014
2712 wyświetlenia

Wkrótce po największych cięciach etatów w historii Microsoftu - gdy to posadę straciło 2/3 byłych pracowników Nokii - firma postanowiła także przerwać linię Nokia Asha i Series 40. W jednej z notatek firmowych pojawiła się także idea zamknięcia przeglądarki Nokia Xpress Browser, która ma zostać dalej rozwijana poza Microsoftem.

Dziś Opera ujawniła, że sfinalizowała umowę z Microsoftem. W efekcie luka, pozostała po Xpress Browser, zostanie zapełniona nową przeglądarką. Opera Mini stanie się odtąd domyślną przeglądarką dla urządzeń z interfejsem Series 30+, Series 40 oraz dla linii Asha. "W ramach umowy użytkownicy aktualnej przeglądarki tych telefonów, Xpress, zostaną zachęceni do upgrade'u do najnowszej przeglądarki Opera Mini. Nowo wyprodukowane urządzenia będą posiadać preinstalowaną Operę Mini." - tłumaczy producent przeglądarki.

Opera Mini

Mimo przejęcia Nokii przez Microsoft, z taśm produkcyjnych nadal schodzi pełen zakres urządzeń, sygnowanych logo fińskiego producenta. Umowa między dwoma gigantami zakłada jednak zaprzestanie produkcji określonych modeli na przestrzeni nadchodzących 12 - 18 miesięcy. Wybrane urządzenia przeżyją jednak owe cięcia. Jednym z nich jest bez wątpienia Nokia 130 - ultra-niskobudżetowy telefon, wyprodukowany już pod skrzydłami Microsoftu.

"Użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia z informacją, jak przejść z Xpress Browser do Opera Mini od października 2014 r. Dokładne daty ukazania się powiadomień będą zależne od rodziny produktów" - mówi rzecznik prasowy Opery. Co z użytkownikami, którzy zechcą pozostać przy dotychczasowej przeglądarce? Xpress zostanie "podtrzymywany do grudnia 2015 r., kiedy to usługa zostanie całkowicie wyłączona."


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-make-opera-default-browser-on-its-feature-phones

Polecamy również w kategorii Opera