Opera Software i Mozilla nie są zadowolone z menu wyboru przeglądarki

Opera Software i Mozilla nie są zadowolone z menu wyboru przeglądarki

 Monika Karcz
Monika Karcz
22:54
05.11.2009
7 komentarzy
3358 wyświetleń

Windows 7 wydany. Wiemy już, iż ostatecznie spór pomiędzy Microsoftem i Komisją Europejską o przeglądarkę Internet Explorer został rozwiązany i co ważne w jaki sposób rozwiązany. Komisja Europejska zaakceptowała pomysł Microsoftu w myśl którego wraz z najnowszym systemem w ręce użytkowników trafia także menu wyboru domyślnej przeglądarki. Jednak jak się okazuje, konkurencję nie do końca satysfakcjonuje rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft.

Jak donosi The New York Times, Hakon Wium Lie, CTO firmy Opera Software, podobnie jak reszta konkurencji domaga się, aby Microsoft nie miał żadnego wpływu na wybór domyślnej przeglądarki przez użytkownika. Przedstawiciele Opery domagają się, aby z ballotu zniknęły wszelakie loga firmowe Microsoftu. Ponadto żądają oni, aby po instalacji przeglądarki innej niż IE nie pojawiało się ostrzeżenie, które wyświetlane w momencie uruchamiania oprogramowania nie pochodzącego od Microsoftu. Menu wyboru przeglądarki nie przypadło również do gustu Mozilli, której nie podoba się alfabetycznie ulokowanie przeglądarek - stawiające produkt Apple'a na najlepszej pozycji. Lepszym rozwiązaniem zdaniem producenta Firefoksa byłoby rozmieszczenie losowe lub ze względu na udział w rynku.

Wydaje się, iż producenci alternatywnych dla IE przeglądarek zrobią wszystko, by ich produkty stały w ballocie na jak najlepszej pozycji, a inne jak najmniej rzucały się w oczy użytkownika. W grę wchodzić może znaczący wzrost udziałów w rynku za sprawą cieszącego się coraz większą popularnością Windowsa 7. Należy zaznaczyć, iż menu wyboru domyślnej przeglądarki może jeszcze ulec zmianie - KE planuje przeprowadzić w tej sprawie badania rynkowe. O głos poproszona zostanie również konkurencja Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • art 09:01 06.11.2009

  A niech oni wszyscy spier...ją, jak im się nie podoba to niech napiszą swój system!

 • HEMik 09:37 06.11.2009

  @art Całkowicie się z tobą zgadzam [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img]

 • StH 15:22 06.11.2009

  Po prostu to jest chore. Jakim prawem wpier.. się w cudzą pracę, jeszcze chcą tym rządzić i decydować co i jak ma być. Czy nie można po prostu standartowo IE i z własnej woli ściągnąć co innego?

 • SnejX 21:50 06.11.2009

  Tym razem też jestem za M$, napisali swoj produkt i już, jakim prawem KTOŚ zabrania im w swoim produkcie umieszczać tego co chcą. Może M$ powinien jeszcze płacić innym twoórcom przeglądarek za to, że są na liście do wyboru. Zeby nie było, sam korzystam z FF jako głownej przeglądarkli, ale nie podoba mi się samo zachowanie tych firm i Komisji Europejskiej.

 • Igor 23:56 06.11.2009

  Dlatego nigdy nie zainstaluje już Opery ani Mozili nie będę używać pruduktów brudnych oszustów krętaczów i złodzieji bo się nimi brzydzę.

 • ufo000000 16:00 09.11.2009

  Igor a tak z ciekawości, czego będziesz używał jeśli nie Mozilli i Opery?

 • Basym 01:49 10.11.2009

  jak to czego? Chrome"a! ja mam i tak wszystkie przeglądarki, ale używam głównie Chrome"a, bo niewiele jej brakuje, a jest naprawdę lekka i szybka. pozdrawiam!

Skomentuj

Autor