Opera 36 z lepszym wsparciem dla Windows 10

Opera 36 z lepszym wsparciem dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:46
16.03.2016
4124 wyświetlenia

Opera w ostatnich latach egzystuje nieco na uboczu, tym niemniej posiada stałe grono zwolenników. Twórcy przeglądarki zapewniają wsparcie dla praktycznie wszystkich współczesnych wersji Windows, wliczając w to Windows XP. Idąc z biegiem czasu, Opera dostosowywała się do kolejnych edycji systemu. Najnowsza aktualizacja przeglądarki wprowadza rozszerzone wsparcie dla Windows 10, więcej opcji dostosowywania strony startowej i funkcje zarządzania dodatkami z poziomu paska narzędziowego.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w aktualizacji Opera 36, to interfejs użytkownika. Panel nawigacyjny strony startowej przesunięto w lewo, zaś w prawym górnym rogu znajdziemy opcję dostosowania strony. Bardziej zaawansowane możliwości dostosowania znajdziemy w opera://settings. Dalsze nowości pojawią się w aktualizacji Opera 37. To jednak, co interesuje nas najbardziej, to zmiany dla użytkowników Windows 10. "Opera wtapia się w system, zmieniając kolory, by przyjąć jego styl. (...) Dodaliśmy też trochę fajnie wyglądających grafik, które sprawiają, że nasz styl lepiej pasuje do natywnego stylu Windows 10" - czytamy na stronie Opera Blogs. Nowa wersja przeglądarki została też zoptymalizowana pod kątem ekranów dotykowych: "Opera dostosowuje się teraz do twojej metody wprowadzania, ułatwiając życie tym, którzy wybierają dotyk. Gdy wprowadzasz dane dotykowo, przeglądarka automatycznie zwiększy rozmiar elementów na pasku narzędziowym i w menu kontekstowych, a także wyświetli nową ikonę dla przeglądania w trybie pełnoekranowym, dokładnie w taki sposób, jak robią to aplikacje modern.".

Opera 36

Twórcy przeglądarki podkreślają możliwości, które ją odróżniają od produktów konkurencji, zwłaszcza na polu Windows 10: "W przeciwieństwie do Firefoksa, oferujemy użytkownikom Windows 10 natywne powiadomienia, wsparcie dla trybu dotykowego, ikonę pełnego ekranu, większe menu kontekstowe dla ekranów dotykowych i opcję przełączenia na kolory systemowe". Na blogu znalazło się też porównanie z przeglądarką Microsoft Edge. W przeciwieństwie do niej Opera zapewnia obsługę rozszerzeń, wliczając w to panel boczny i Speed Dial. Jeśli zaś chodzi o estetykę, Opera 36 nie odbiega od konkurencyjnych przeglądarek i jest utrzymana w typowym minimalizmie. Twórcy oferują też animowane skiny, które "wyglądają po prostu świetnie w Windows 10".

Opera 36

Operę w najnowszej wersji można pobrać bezpłatnie ze strony www.opera.com/pl. Tam też znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat przeglądarki, która może stanowić ciekawą alternatywę dla IE, Firefoksa, Edge czy Chrome.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.opera.com/blogs/desktop/2016/03/best-browser-windows-10/

Polecamy również w kategorii Opera