Menu kategorii
 • Opcjonalne (na szczęście) aktualizacje znowu powodują problemy z Windows 10

  Opcjonalne (na szczęście) aktualizacje znowu powodują problemy z Windows 10

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:37
  02.03.2020
  3059 wyświetleń

  W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizacje opcjonalne dla May 2019 Update (1903) oraz November 2019 Update (1909). Ponieważ obie te wersje to praktycznie to samo, to aktualizacja KB4535996 obejmuje dokładnie tę samą listę zmian, w tym między innymi poprawki dla Windows Search:

  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia otwarcie aplikacji mowy na kilka minut w otoczeniu o wysokim poziomie hałasu.
  • Rozwiązuje problem, który obniżał jakość obrazu w środowisku domowym Windows Mixed Reality (WMR).
  • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwić ładowanie zawartości ActiveX.
  • Poprawia wydajność baterii w trybie Modern Standby.
  • Rozwiązuje problem, który powoduje, że Microsoft Narrator przestaje działać, gdy sesja użytkownika jest dłuższa niż 30 minut.
  • Rozwiązuje problem, który dodaje niechciany układ klawiatury jako domyślny po aktualizacji, nawet jeśli został już usunięty.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia poprawne renderowanie okna wyszukiwarki Windows.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia poprawne wyświetlanie interfejsu użytkownika ustawień drukarki.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia niektórym aplikacjom drukowanie na drukarkach sieciowych.

  Niestety okazało się (ponownie), że coś tu nie do końca gra i użytkownicy zaczęli skarżyć się na spore problemy. Według wielu użytkowników, którzy zgłaszają występowanie błędów w wielu miejscach, w tym na forum Microsoft Answers, aktualizacja powoduje problemy zarówno podczas instalacji, jak i po niej. W niektórych przypadkach próba instalacji kończy się komunikatem o błędzie 0x800f0922 lub 0x80070003. Co gorsza, jeśli uda się już tę aktualizację zainstalować, to może powodować ona zawieszanie się systemu.

  Na szczęście są to tylko opcjonalne aktualizacje, które trafią na komputery wszystkich użytkowników dopiero w ramach najbliższego Patch Tuesday. To jednak kolejny dowód na to, że z działaniem Windows Update nadal coś jest nie tak i Microsoft musi koniecznie skupić się na odpowiedniej weryfikacji każdej aktualizacji, którą udostępnia użytkownikom. Od testów aktualizacji jest przecież program Windows Insider. Tam błędy są oczekiwane i zrozumiałe.

  Aktualizacja 27.03.2020: w aktualizacjach z 25 i 27 lutego (i późniejszych) występują problemy z połączeniami m.in. w Teams, Office, Outlook, IE i Edge, szczególnie wśród użytkowników VPN. Szczegóły omawiamy tutaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/03/01/windows-10-kb4535996-issues/

  Polecamy również w kategorii Windows 10