Menu kategorii
 • Opcje bezpieczeństwa

  Opcje bezpieczeństwa

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  17.03.2010
  4104 wyświetlenia

  Program Windows Live Mail posiada szereg opcji poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Czas zapoznać się z zawartością okna Opcje zabezpieczeń.

  Opcje zabezpieczeń znajdziemy w prawej części paska narzędzi pod ikoną Menu. Zobaczmy, co kryją poszczególne karty okienka konfiguracji zabezpieczeń. Na domyślnej zakładce znajdziemy ustawienia dotyczące ochrony przed spamem. Zaznaczając jedno z pól wyboru możemy zdefiniować, jak wysoki poziom zabezpieczeń antyspamowych będzie stosowany. Na dole znajdziemy jeszcze pole, którego zaznaczenie spowoduje trwałe usuwanie wiadomości zakwalifikowanych jako „śmieci”, zamiast przenoszenia ich do osobnego folderu, oraz opcję, dzięki której możemy zdecydować, czy dane o przechwyconych niechcianych wiadomościach będą wysyłane do Microsoftu (ma pomóc to w tworzeniu nowych baz spamu, które po zainstalowaniu poprzez usługę Windows Update pozwalają na automatyczne kwalifikowanie coraz nowszych rodzajów spamu do kategorii wiadomości-śmieci).

  Opcje zabezpieczeń

  Zakładka Bezpieczni nadawcy pozwala na zdefiniowanie adresów, z których korespondencja nigdy nie będzie traktowana jako wiadomości-śmieci, nawet gdy będzie zawierać treści zgodne ze wzorcami w bazie spamu.

  Podobne opcje, ale skierowane odwrotnie – przeciwko adresom, z których regularnie dostajemy niechciane wiadomości – znajdziemy w zakładce Zablokowani nadawcy. Zakładka Międzynarodowy pozwala na zablokowanie wiadomości z konkretnych domen krajowych, oraz z użytymi określonymi rodzajami kodowania znaków.

  Karta Wyłudzanie informacji pozwala na włączenie filtra uniemożliwiającego użycie potencjalnie niebezpiecznych linków z wiadomości. Możemy także wiadomości potencjalnie wyłudzające informacje przenosić do folderu Wiadomości-śmieci, wszak lepiej nie kasować ich całkowicie, gdyż na 100 dobrze rozpoznanych szkodliwych wiadomości, jedna może okazać się linkiem do strony domowej naszej cioci, który wysłała nam, chcąc się pochwalić swym dziełem.

  Ostatnia z kart, Zabezpieczenia, zawiera szereg opcji, które nie dały się zakwalifikować do pozostałych kart. Znajdziemy tu funkcje wspomagające walkę z wirusami komputerowymi, blokujące pobieranie obrazów, oraz centrum bezpiecznych certyfikatów, które umożliwiają prowadzenie zaszyfrowanej korespondencji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Mail w Windows 7