Menu kategorii
 • OneNote 2016 powstaje z grobu. Zyska nowe funkcje i przedłużone wsparcie

  OneNote 2016 powstaje z grobu. Zyska nowe funkcje i przedłużone wsparcie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:10
  04.11.2019
  687 wyświetleń

  W zeszłym roku stało się jasne, że Microsoft rezygnuje z dalszych prac nad rozwojem OneNote 2016 na rzecz OneNote dla Windows 10, będącego aplikacją UWP. OneNote 2016 nadal jest dostępny w ramach usługi Office 365 i po aktualizacji pakietu Office do wersji 2019, ale przestał być ich domyślnym składnikiem. Aplikacja była przez ostatni czas utrzymywana jedynie poprzez dodawanie okazjonalnych poprawek, ale nastąpić ma przełom.

  Microsoft dość niespodziewanie ogłosił na trwającej właśnie konferencji Ignite 2019, że przedłuży podstawowe wsparcie dla OneNote 2016 i co więcej, będzie dodawał do niego nowe funkcje. Pierwszą nowością ma być ciemny motyw, który jest już obecny w pozostałych, nowszych aplikacjach Office, a także w OneNote dla Windows 10. Gigant wyjawił też, że pracuje nad dodaniem funkcji związanych ze współpracą, takich jak @wzmiankowanie, które działa już w innych aplikacjach.

  Nie jest jasne, co to właściwie oznacza dla OneNote dla Windows 10. Dłuższe życie wersji 2016 to na pewno świetna wiadomość dla użytkowników starszych systemów, takich jak Windows 7. Kiedy debiutowała wersja UWP, były też inne aplikacje Office UWP, które ostatecznie przekształcono w Office Mobile. OneNote ewoluował inną ścieżką, jako że jego główna wersja dedykowana była Windows 10. Cóż, w toku prac Microsoft rozwieje zapewne te wątpliwości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/onenote-2016-is-rising-from-the-grave-and-getting-new-features

  Polecamy również w kategorii OneNote 2016