Menu kategorii
 • OneDrive pozwoli blokować synchronizację wybranych typów plików

  OneDrive pozwoli blokować synchronizację wybranych typów plików

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:17
  23.11.2020
  1389 wyświetleń

  Microsoft wyjawił, że dodaje nową zasadę zarządzania Office 365, która pozwoli administratorom automatycznie wykluczyć wybrane typy plików z procesu tworzenia kopii zapasowej w OneDrive. Funkcjonalność, której wydania oczekuje się w przyszłym miesiącu, jest obecnie dostępna dla Insiderów w OneDrive 20.201. Na czym dokładnie polega jej rola?

  Ustawienie to pozwala ci wprowadzić słowa kluczowe, by zapobiec przesyłaniu wybranych plików do OneDrive lub SharePoint przez klienta synchronizacji OneDrive (OneDrive.exe). Możesz wprowadzić pełne nazwy, takie jak "setup.exe", bądź użyć asterysku (*) jako symbolu zastępczego, reprezentującego wiele znaków, np. "*.pst". Słowa kluczowe nie biorą pod uwagę wielkości liter.
  — Microsoft

  Gdy ustawienie jest włączono, powinno uniemożliwiać synchronizację plików o ustalonej nazwie lub rozszerzeniu. Będzie to odzwierciedlone w Eksploratorze plików za pomocą znacznika "Nie wprowadzać" umieszczonego pod ikoną, tak jak na zrzucie ekranu poniżej.

  OneDrive

  Warto dodać, że wykluczenie konkretnych plików z synchronizacji OneDrive było jednym z topowych requestów na forum UserVoice od wielu lat. Wykorzystanie tego ustawienia przed adminów zapewnia im więcej elastyczności niż opcja "Block syncing of specific file types" istniejąca już w centrum administratora Microsoft 365.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/onedrive-will-be-able-to-exclude-specific-files-from-sync-starting-in-december

  Polecamy również w kategorii OneDrive