OneDrive jako domyślna lokalizacja zapisywania plików w Office 365

OneDrive jako domyślna lokalizacja zapisywania plików w Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:17
28.01.2019
1702 wyświetlenia

Przechowywanie dokumentów w chmurze ma swoich zwolenników i przeciwników, ale główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie ryzykujemy ich utraty w przypadku awarii dysku czy innych okoliczności. Microsoft szczególnie zachęca, by pliki te przechowywać w Office 365. W zeszłym roku dla użytkowników Windows 7, 8.1 i 10 wprowadzono Known Folder Move (KFM), czyli łatwy sposób na przekierowanie dokumentów i folderów do OneDrive, czyniąc z niego domyślną lokalizację dla tych plików. KFM automatycznie synchronizuje się z OneDrive i nie stanowi przeszkody dla naszej produktywności. Teraz gigant proponuje nową funkcję.

Chodzi tu mianowicie o możliwość łatwego tworzenia i zapisywania plików Word, Excel i PowerPoint bezpośrednio do chmury. Kiedy zapisujemy dokument Office 365 za pomocą skrótu Ctrl + S (Windows) lub Cmd + S (macOS) albo przycisku Zapisz, nowe okienko dialogowe na pierwszym miejscu stawiać będzie OneDrive lub SharePoint Online.

Office

Jeśli natomiast zapomnimy zapisać dokument przed zamknięciem aplikacji, również wtedy zobaczymy nowe menu. Kiedy dokument będzie już zapisany w chmurze, będziemy mogli łatwo zmienić jego nazwę i wybrać dokładną lokalizację - dokonamy tego z poziomu paska tytułowego. Microsoft zapowiada, że możliwość zapisywania dokumentów bezpośrednio w chmurze z aplikacji Word, Excel i PowerPoint trafi do Office 365 na PC i Mac na początku lutego.

Office

Funkcje te - razem z plikami na żądanie w OneDrive dla komputerów Mac - są częścią wysiłków Microsoftu, mających na celu ułatwienie wrzucania plików do chmury. Zapisując w chmurze, będziecie mieli bezpieczny dostęp do waszych najważniejszych dokumentów z dowolnego urządzenia i będziecie mogli zacząć współpracować z innymi w warunkach mobilnych - dodaje Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/Save-your-files-to-the-cloud-more-easily/ba-p/325133

Polecamy również w kategorii Office 365