Menu kategorii
 • Office LTSC już ogólnodostępny. Microsoft podał też datę premiery Office 2021

  Office LTSC już ogólnodostępny. Microsoft podał też datę premiery Office 2021

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:52
  16.09.2021
  4916 wyświetleń

  Wcześniej w tym roku Microsoft zapowiedział dwie nadchodzące wersje wieczyste pakietu Office: Office 2021 dla konsumentów i małych firm oraz Office LTSC dla klientów komercyjnych i rządowych. Po okresie testowym to drugie wydanie stało się ogólnodostępne dzisiaj — 16 września. Microsoft podał również oficjalną datę premiery następcy Office'a 2019. Kiedy ona nastąpi? I co warto wiedzieć o nowym wydaniu dla firm? O tym poniżej.

  Dla tych klientów, którzy nie są w pełni gotowi do przejścia na chmurę, Microsoft wypuszcza w tym roku nowe wersje wieczyste Office'a. Wcześniej w tym roku zaczęły się testy Microsoft Office Long Term Servicing Channel (LTSC) dla Windows i macOS. Dziś natomiast ogłoszono jego ogólną dostępność dla klientów komercyjnych i rządowych.

  Office LTSC jest zaprojektowany dla konkretnych scenariuszy: regulowanych urządzeń, które nie mogą akceptować aktualizacji funkcji, urządzeń kontroli procesów w placówkach przemysłowych i systemów, które nie mogą łączyć się z Internetem. Aby odpowiedzieć na te potrzebny, Office LTSC zapewni zamrożoną w czasie wersję znanych narzędzi produktywnych. Zapewnia ulepszenia wydajności i rozszerzoną dostępność, ale nie oferuje opartych na chmurze możliwości Microsoft 365 Apps, takich jak współpraca w czasie rzeczywistym i automatyka oparta na AI w Wordzie, Excelu i PowerPointcie, a także możliwości bezpieczeństwa i zgodności, które dają pewność w świecie hybrydowym.

  Chociaż to nie będzie nasze ostatnie wydanie wieczyste, to nadal inwestujemy, aby jeszcze bardziej ułatwić klientom adaptację Microsoft 365.

  — Jared Spataro, CVP Microsoft 365, Microsoft

  Oprócz pakietu Office LTSC dziś w ogólną dostępność weszły też aplikacje Project i Visio. Co się zaś tyczy Office 2021, jego premierę zaplanowano na nieco później, a dokładnie na 5 października 2021 roku, czyli tego samego dnia, co premiera Windows 11.

  Office 2021 można już zamówić w przedsprzedaży w sklepie onex.store!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/09/16/office-ltsc-is-now-generally-available/

  Polecamy również w kategorii Office 2021