Menu kategorii
 • Office LTSC dla Windows i Office 2021 dla komputerów Mac dostępne w wersji Preview

  Office LTSC dla Windows i Office 2021 dla komputerów Mac dostępne w wersji Preview

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:00
  23.04.2021
  2260 wyświetleń

  W lutym Microsoft zapowiedział dwie wersje stacjonarne pakietu Office: Office 2021 dla konsumentów i małych firm oraz Office LTSC dla klientów komercyjnych. Obie mają być wydane w tym roku na Windows i macOS. Nim jednak do tego dojdzie, tradycyjnie będą udostępniane wersje zapoznawcze. Pierwsze z nich właśnie nadeszły. Sprawdzamy, dla kogo są przeznaczone, jaka jest ich zawartość i jak można je pozyskać.

  Dziś z przyjemnością ogłaszamy komercyjną wersję zapoznawczą Microsoft Office Long Term Servicing Channel (LTSC) dla Windows i Office 2021 dla komputerów Mac. Następna wieczysta wersja Office dla klientów komercyjnych jest zbudowana specjalnie dla organizacji korzystających z regulowanych urządzeń, które nie mogą zaakceptować aktualizacji funkcjonalnych częściej niż co kilka lat, urządzeń kontroli procesów, które nie są podłączone do Internetu w placówkach przemysłowych, i specjalistycznych systemów, które muszą pozostawać zablokowane w czasie i wymagają długoterminowego kanału serwisowania. Office LTSC dostarczy znajome narzędzia produktywne, których doświadczaliście w Office 2019, teraz z szybszym działaniem i rozszerzoną dostępnością. Począwszy od dziś, możecie zapoznać się z Office LTSC i Office 2021 for Mac.
  — Microsoft 365 Team

  Office LTSC będzie zawierał funkcjonalność z poprzednich wydań Office, dodatkowo wzbogaconą o nową zawartość dostępną już w pakiecie Microsoft 365 Apps for enterprise. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią Office LTSC, tak samo jak Windows 10 LTSC, będzie wspierany przez pięć lat i zarządzany w ramach tzw. Fixed Lifecycle Policy. Będzie on wdrażany wyłącznie z użyciem Click-to-Run, tak samo jak Office 2019, dzięki czemu administratorzy będą mogli skorzystać z nowoczesnej technologii wdrażania, by zmniejszyć koszty.

  Office 2021 for Mac będzie natomiast używał standardowego formatu Apple Package (pkg). Jest to ta sama technologia, której używały poprzednie wydania stacjonarne, wliczając w to Office 2019 for Mac oraz Office 2016 for Mac.

  Microsoft 365 Apps wciąż zapewnia najbardziej produktywne i najbezpieczniejsze doświadczenie Office, oferując najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) dla wdrażania i zarządzania. W innym z naszych ostatnich ogłoszeń opisywaliśmy, jak Microsoft 365 Apps mogą być również używane w firmach z pracownikami pozostającymi offline przez dłuższy czas lub używającymi współdzielonych urządzeń czy stacji roboczych. Office LTSC będzie jednak cenną aktualizacją dla klientów, kórzy potrzebują utrzymania swoich Office Apps w środowisku on-premise.
  — Microsoft 365 Team

  Microsoft dodaje, że jest to pierwsza seria ogłoszeń związanych z wersjami Preview wydań on-premise, a w nadchodzących miesiącach zostaną ogłoszone również komercyjne wersje zapoznawcze produktów SharePoint i Project Server. Dokumentacja nowych produktów jest już dostępna w języku angielskim na portalu Microsoft Docs.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/commercial-preview-of-microsoft-office-long-term-servicing/ba-p/2260013

  Polecamy również w kategorii Office 2021