Microsoft Teams stał się częścią pakietu Office 2021. To nie jedyna nowość

Microsoft Teams stał się częścią pakietu Office 2021. To nie jedyna nowość

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/4/2021, 7:53 PM

Liczba odsłon: 4460

Microsoft Office 2021 stanie się ogólnodostępny już jutro, 5 października, a w oczekiwaniu na tę premierę warto poznać najważniejsze i najciekawsze funkcje. O wielu z nich pisaliśmy już wcześniej, natomiast teraz chcemy skupić się na nowościach, które Microsoft przedstawił dosłownie kilka dni przed premierą. Czy to "tajna broń" Office 2021? Coś w tym na pewno jest, bo dzięki tym nowościom pakiet stacjonarny mocno dogania z reguły lepiej wyposażoną wersję subskrybowaną — Office 365 albo Microsoft 365. Szczegóły poniżej!

O tym, że pod względem dostępnych funkcji wersja wieczysta Office ustępuje usługom w abonamencie, wiadomo od dawna. Dotyczy to przede wszystkim usług w chmurze, w tym również przeznaczonych do współpracy. Rzeczywiście, Microsoft Office ma pod tym względem braki, ale od jakiegoś czasu te różnice są mniejsze. Już w Office 2019 dodano funkcję współpracy nad dokumentami w czasie rzeczywistym. Teraz dla nowego wydania Office 2021 przygotowano jeszcze więcej rzeczy zaczerpniętych wprost z Microsoft 365 — na czele z Microsoft Teams.

Microsoft Office 2021

Dziś ogłaszamy więcej szczegółów na temat tego, czego konsumenci, uczniowie i małe firmy mogą oczekiwać od platformy Microsoft 365 i pakietu Office 2021 — 5 października 2021 r.

Microsoft 365 to najlepszy sposób na uzyskanie dostępu do najnowszych aplikacji i funkcji, które pomagają zachować produktywność, bezpieczeństwo i łączność. Co więcej, jest to najlepsza wartość — oprócz aplikacji pakietu Office w wersji premium otrzymujesz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, możliwość korzystania z aplikacji na wszystkich urządzeniach, zaawansowane funkcje ochrony i wiele więcej. Wiemy jednak, że niektórzy klienci nadal wolą podstawowe aplikacje Office w wersji bez subskrypcji na komputery PC i Mac, dlatego właśnie wypuszczamy Office 2021.

Ostatnie półtora roku pokazało, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że nasze narzędzia zapewniają elastyczność łączenia się i wirtualnego, wspólnego tworzenia. Dlatego zarówno do Microsoft 365, jak i do Office 2021 dołączamy Microsoft Teams do użytku osobistego. Dzięki temu możecie kontaktować się z kimkolwiek w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy chodzi o czat, rozmowy czy wideo. Wprowadzamy też do Office 2021 wiele funkcji współpracy, które są już dostępne dla subskrybentów Microsoft 365.

— Liat Ben-Zur, CVP w Modern Life, Search and Devices, Microsoft

Microsoft Teams już w ubiegłym roku przestał być usługą przeznaczoną wyłącznie dla firm i organizacji. Wraz z wydaniem konsumenckich planów Microsoft 365 i przekształceniem większości planów Office 365 w Microsoft 365 podobnie jak wiele funkcji stał się dostępny dla użytkowników domowych. Już jutro "Zespoły" zostaną dołączone do dwóch premierowych produktów: Office 2021 oraz Windows 11.

Microsoft Teams w Office 2021

Jak wspomniano wcześniej, Teams to nie jedyna nowość w Office 2021, którą zaczerpnięto z Microsoft 365. Do tego nowego wydania pakietu wchodzą jeszcze:

 • Funkcja XLOOKUP, dynamiczne zakresy, funkcja LET i funkcja XMATCH w Excel 2021.
 • Ulepszone nagrywanie pokazu slajdów, powtarzanie pociągnięć odręcznych, aranżacja elementów slajdów dla czytników ekranowych w PowerPoint 2021.
 • Translator, wprowadzanie odręczne i błyskawiczne wyszukiwanie w Outlook 2021.
 • Odświeżenie wizualne w Word, Excel, PowerPoint i Outlook 2021.
 • Dostęp do kolekcji Office Premium Creative Content w Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Visio 2021.
 • Dostęp do wyników wyszukiwania Microsoft Search w Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote 2021.
 • Poprawiona wydajność, stabilność i szybkość w Word, Excel, PowerPoint i Outlook 2021.
 • Ulepszona karta Rysowanie, styl szkicowania kształtów, Autozapis w OneDrive, OneDrive dla Firm i SharePoint Online oraz wsparcie dla formatu OpenDocument (ODF) 1.3 w Word, Excel i PowerPoint 2021.
 • Nowy typ danych Rozszerzona data/godzina, nowości dla kart na obiektach bazy danych oraz odświeżanie, ponowne łączenie lub usuwanie tabel połączonych w Access 2021.
 • Nowe wzorniki i kształty Azure, nowe wzorniki i kształty Azure AWS i zawartość do planowania dystansu społecznego w firmie w Visio 2021.
 • Możliwość wprowadzania koloru w wartości szesnastkowej (Hex) w Access, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Visio i Project 2021.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasz artykuł: Wkrótce premiera Office 2021. Co warto wiedzieć już teraz, w którym znajdziesz szczegóły dotyczące wymagań sprzętowych, aplikacji pakietu, premiery, opcji zakupu i możliwości aktualizacji. Microsoft Office 2021 jest również dostępny w sprzedaży w sklepie onex.store!