Menu kategorii
 • Office 365 teraz z bezpośrednim dostępem do bibliotek Adobe Creative Cloud

  Office 365 teraz z bezpośrednim dostępem do bibliotek Adobe Creative Cloud

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:23
  28.10.2019
  909 wyświetleń

  Microsoft i Adobe to dobrzy partnerzy, którzy od lat ułatwiają wspólnym klientom pracę ze swoimi produktami — czy to w Teams, czy w innych aplikacjach Office. Najnowsza integracja obejmuje biblioteki Creative Cloud, które odtąd będą łatwo dostępne w aplikacjach Word i PowerPoint.

  Creative Cloud Libraries pozwalają użytkownikom zarządzać, organizować, zyskiwać dostęp i udostępniać loga, kolory, fonty i nie tylko w aplikacjach Adobe Creative Cloud. System ten pozwala zespołom pracować wydajniej, zapewnia spójność i koordynację projektów. Teraz biblioteki te stają się bezpośrednio dostępne w Microsoft Word i Microsoft PowerPoint, co zapewnia jeszcze większą spójność przy tworzeniu newsletterów, prezentacji, broszur etc.

  Aby zyskać dostęp do Bibliotek Creative Cloud w PowerPoint, wystarczy kliknąć przycisk Creative Cloud na głównej wstążce. Otworzy się panel, z którego użytkownicy mogą przeciągać loga i dopasowywać formatowanie tekstu, by tworzyć brandowe prezentacje. Dostęp w Wordzie wygląda podobnie — również klikamy ikonę na wstążce. Z panelu użytkownicy mogą wybierać zatwierdzone kolory, loga i style pisma. Jak we wszystkich zintegrowanych produktach Creative Cloud użytkownicy mogą też udostępniać Adobe Fonts w swoich bibliotekach.

  Wszelkie zmiany naniesione na logo, styl fonta czy kolor będą automatycznie synchronizowane we wszystkich bibliotekach, przez co dokumenty Office będą zawsze aktualne. Ponadto firmy, które zalogowane są w Adobe Stock, będą mogły udostępniać obrazy stockowe do bibliotek, skąd będą mogły być pobierane w aplikacjach Office. Oczywiście aby wszystko to było możliwe, będziemy potrzebowali subskrypcji zarówno Office 365, jak i Adobe Creative Cloud.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://appleinsider.com/articles/19/10/28/microsoft-office-adds-adobe-creative-cloud-integration-to-powerpoint-and-word

  Polecamy również w kategorii Office 365