Menu kategorii
 • Nowy wygląd i nowe narzędzia w Windows Admin Center Preview (1908)

  Nowy wygląd i nowe narzędzia w Windows Admin Center Preview (1908)

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  08:25
  21.08.2019
  1747 wyświetleń

  Windows Admin Center (dawniej Project Honolulu) to lekka, oparta na przeglądarce platforma GUI (interfejsu graficznego) i zestaw narzędzi dla administratorów IT do zdalnego zarządzania komputerami z systemem Windows Server i Windows 10. O najważniejszych funkcjach pisaliśmy tutaj. Dziś przejrzymy sierpniowe nowości w wydaniu Preview, czyli w wersji 1908.

  Dziękujemy za uczestniczenie w tej podróży wraz z Windows Admin Center. Zaczniecie zauważać pewne wizualne zmiany w tej wersji, w tym zaktualizowany wygląd interfejsu wraz z nową, bogatszą stroną startową, zawierającą więcej funkcjonalności związanych z łącznością.

  Poza zmianami interfejsu aktualizacja wprowadza też nowe narzędzie FlowLog Audit. Jest to nowa funkcja zapory SDN w systemie Windows Server 2019. Po włączeniu zapory SDN rejestrowany jest każdy przepływ przetwarzany przez reguły zapory SDN (ACL) z włączoną funkcją rejestrowania. Dzienniki te można wykorzystać do diagnostyki lub zarchiwizować w celu późniejszej analizy. Dzięki temu można łatwo zarządzać, wyszukiwać i filtrować dzienniki SDN w celu analizy i diagnostyki.

  Zaktualizowano też istniejące narzędzie Security. Ta aktualizacja zawiera pełne odświeżenie wizualne z możliwością przełączania ochrony Windows Defender w czasie rzeczywistym, uruchamiania szybkiego skanowania, modyfikowania harmonogramu skanowania, przeglądania historii i edycji domyślnych działań naprawczych. Ponadto Windows Admin Center pozwala teraz podłączyć klastery trybu Failover i Hyper-Converged do Azure Monitor. Począwszy od tej wersji 1908, będzie można wybrać WinRM zamiast HTTPS (port 5986) jako metodę połączenia z zarządzanymi węzłami.

  Windows Admin Center (1908) mogą pobrać zarejestrowani Insiderzy na stronie pobierania Windows Server Insider Preview.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/08/20/windows-admin-center-preview-1908/#3f8AeUlmVwVfGckZ.97

  Polecamy również w kategorii Windows Server