Menu kategorii
 • Żegnaj, Project Honolulu. Witaj, Windows Admin Center!

  Żegnaj, Project Honolulu. Witaj, Windows Admin Center!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:03
  12.04.2018
  6723 wyświetlenia

  Project Honolulu to rozwijany od pewnego czasu graficzny interfejs zarządzania systemami Windows Server i Windows 10, łączący wiele zaawansowanych narzędzi z ujednoliconym doświadczeniem. Oczywistym było, że nazwa projektu jest tylko tymczasowa. Microsoft ujawnił zatem dzisiaj finalną nazwę - Windows Admin Center. Choć sama w sobie zdaje się mówić wszystko, to warto temat rozwinąć. Mamy dla Was liczby, zwięzłą charakterystykę i wprowadzenie wideo.

  Windows Admin Center

  Zaczynamy od tego, co lubimy wszyscy najbardziej, czyli od liczb. Te zebrano przez cały czas funkcjonowania Honolulu jeszcze jako projektu i obrazują najbardziej podstawowe informacje:

  • 250.000+ unikalnych instancji połączeń
  • 25.000+ wdrożeń klienckich
  • 50.000+ pobrań

  Teraz pozostaje odpowiedzieć na pytanie, czym jest Windows Admin Center. Odpowiedź będzie uzupełnieniem tego, co już wcześniej wiedzieliśmy o Project Honolulu. Przytoczmy wyjaśnienie Microsoftu: "Jeśli jesteś administratorem IT zarządzającym Windows Server i Windows, prawdopodobnie otwierasz dziesiątki konsol, by wykonywać codzienne czynności, takie jak Event Viewer, Device Manager, Disk Management, Task Manager czy Server Manager - lista się ciągnie. Windows Admin Center łączy wiele z tych konsol w jedo zmodernizowane, uproszczone, zintegrowane i bezpieczne doświadczenie zarządzania zdalnego".

  Microsoft wymienia kilka znaczących obszarów, w których Windows Admin Center wspomoże administratorów:

  • Proste i nowoczesne doświadczenie zarządzania: Windows Admin Center to lekka, oparta na przeglądarce platforma GUI (interfejsu graficznego) i zestaw narzędzi dla administratorów IT do zdalnego zarządzania komputerami z systemem Windows Server i Windows 10.
  • Możliwości hybrydowe: możliwość zarządzania instancjami Windows Server i Windows 10 w dowolnym miejscu, wliczając w to fizyczne systemy, maszyny wirtualne w dowolnym hipernadzorcy lub systemy w dowolnej chmurze. Windows Admin Center posiada też wsparcie dla Azure Active Directory i Azure Site Recovery.
  • Zintegrowany zestaw narzędzi: zamiast przełączać się między różnymi narzędziami i kontekstami, możemy uzyskać holistyczny wgląd w zasoby i szczegóły. Oprócz maszyn serwerowych i klienckich Windows Admin Center umożliwia zarządzanie klastrami Failover i wdrożeniami infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI).
  • Rozszerzalność: Wkrótce możliwe stanie się rozszerzenie możliwości Windows Admin Center na rozwiązania zewnętrzne.

  Windows Admin Center jest już ogólnodostępny i gotowy do pracy w środowiskach produkcyjnych. Na tym jednak nie koniec jego rozwoju. Microsoft będzie pracował m.in. nad wspomnianą rozszerzalnością i obszarami, o których użytkownicy będą pisać w feedbacku. Szczególnymi obszarami dla Windows Admin Center będą ponadto scenariusze hybrydowe i zarządzanie infrastrukturą hiperkonwergentną (HCI), które dadzą o sobie znać w nadchodzącym Windows Server 2019.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/windowsserver/2018/04/12/announcing-windows-admin-center-our-reimagined-management-experience/

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016